Судак у глухозимі, секрет успіху
Як упіймати судака в глухозимі
Зима не найгірший час для лову судака, у цьому навіть є особлива краса. Але незадача - не завжди і не у кожного це виходить. Особливо в період, коли лід уже стоїть не один тиждень, у глухозимі. Деякі рибалки навіть відмовляються від лову, і абсолютно дарма.
У нашому черговому відео про лов судака у схилу взимку з льоду показаний процес і снасті для стрімкого блиску пасивної хижої риби, воно наочно доводить, що навіть самого малоактивного судака можна і потрібно ловити, і робити це успішно.
- Місце проживання судака взимку
- Необхідні снасті та приманки
- Уловисті проводки
Знайти судака взимку не надто складно, звичайно, якщо розуміти, де і як шукати. Можна скористатися досвідом друга, і банально, як кажуть, впасти на хвіст. Як варіант - обзавестися біноклем і просканувавши ситуацію безпосередньо на березі обчислити перспективне місце накопичення колег. Вважається, що чим більша концентрація рибалок на льоду, тим потужніша концентрація судаків під ним.
Скажімо одразу, не факт, навіть якщо судак там і присутній, він є надто запресованим натовпом і тому зловити його буде дуже непросто, та й самому рибалці рибалити в натовпі - задоволення ще те. Справжні поціновувачі, швидше за все, віддадуть перевагу шукати свою рибу, і щоб поряд були тільки друзі, тільки так. І їх можна збагнути.
Найкращий радник рибалки, у тому числі зимового, це його особистий досвід, бажано підкріплений ехолотом та навігатором. Перспективні точки в навігатор можна забити влітку, переміщаючись водоймою на човні. Якщо таких не виявилося, або на водоймищі взагалі опинилися вперше, тоді бажано мати при собі ехолот, до речі, для цього відмінно підійде Практик, простий, але легкий, надійний і зрозумілий.
На що слід звернути увагу під час пошуку судака:
- Відповідний рельєф, бажано з аномаліями (перепадом глибин, коряжником)
- Досить жорстке, не замулене, дно
- Бажана наявність мирної риби поблизу (не обов'язково дрібниці, до речі)
Снасті можна використовувати класичні для зимової риболовлі на хижу рибу:
- Досить жорсткий вудильник з чутливим кінчиком або кивком
- Котушка, бажано не тільки придатна для зберігання волосіні або шнура, але і для виведення трофея
- Зимові приманки (балансири, бокоплави, ВІБи)
- Фурнітура та повідковий матеріал, найкраще з флюрокарбону
Якщо є можливість, варто придбати приманки Хендмейд, ручної роботи, і ось чому. Вони виготовляються не абстрактним дядьком з іншої частини Землі, а нашими, можна сказати, рідними, майстрами рибалок. Тобто тими, хто ловить з нами на одних річках та озерах, а значить, їх досвід дозволить створити оптимальні приманки саме для наших умов. Але й найкращий світовий досвід при цьому враховується повною мірою. Отже, такі снасті просто не можуть не ловити.
Проводка для риболовлі в глухозимі не повинна бути надмірно різкою, краще, якщо переважатимуть плавні потяжки і паузи різної тривалості. У цьому випадку риба матиме можливість уважно і неквапливо розглянути принаду, та й усю снасть. З огляду на прозорість води можна зробити однозначний висновок – вона здатна побачити все. Саме тому рибальські монтажі для зими мають бути дуже акуратними та максимально тонкими. Рятує одне – і сама риба надмірною активністю взимку не відрізняється.
Загалом, дивіться наше відео, воно чудово передає особливу атмосферу зимової риболовлі, в ньому можна отримати корисну інформацію, і до зустрічі на водоймі.