Як ми ловимо судака в схил
З практично повним охолодженням води докорінно змінилася поведінка риби, що проживає в ній. Вона стала набагато менш активною, і рибалка, якщо він хоче зловити заповітний трофей, повинен використовувати відповідну стратегію. Однією з найбільш вдалих стратегій лову, зокрема, судака є перевірена роками ловля в схил на різні приманки. Ловити в такий спосіб можна або з льоду, або з човна, що повільно дрейфує, саме другий варіант ми використовуватимемо на нашій черговій рибальській сесії, так і з'явилося відео про ловлю судака в схил з човна на початку зими, яке, як завжди, можна побачити на рибальському ютуб каналі FishBum.
- Як працює стрімке блеснение
- Снасті та приманки для лову в схил
Не секрет, що в період дуже холодної води риба практично перестає рухатися, в усякому разі переміщається в цей час набагато менше, ніж, наприклад, влітку. А раз риба не йде до рибалки, значить він сам змушений переміщатися їй назустріч. Саме стрімке блешніння дає чудову можливість не тільки виявити скупчення підходящих трофеїв, а й спіймати його з досить високою часткою ймовірності. За цього способу блеснения є можливість домогтися правильної гри, яку складно відтворити під час лову, скажімо, джиговою проводкою, хоча й тут є свої нюанси. У чому ж переваги стрімкої риболовлі? Усе досить просто, рибалка бере снасть і починає ловити в русі, переміщаючись не надто швидко, але й не дуже повільно, а саме так, як того вимагає ситуація, що склалася. У такий спосіб вийде не поспішаючи обловити вельми великі ділянки, а в разі потреби і не по одному разу. За бажання можна відзначити місце клювання спеціальним буйком, зазначивши таке для ще одного сплаву, адже судак, найімовірніше, буде там стояти досить тривалий час. Під час контакту зі зграйкою потенційних трофеїв приманка перебуває в риби на видноті досить довго, щоб зацікавити і спровокувати її на атаку. При цьому слід уникати надто різкої гри, вона може навіть розполохати рибу, а якщо клювання так і не відбулося, або мають місце лише невиразні стусани й потяжки, то доцільно змінити приманку, тільки так є всі шанси досягти успіху. Якщо всі маніпуляції так і не принесли результату, не зациклюємося і продовжуємо пошук, не виключено, що зграйка все-таки перемістилася і потрібно знайти її знову.
Оскільки ловля хижака в схил не передбачає далеких закидів, як і закидів у їхньому класичному вигляді взагалі, швидше за все, це просте опускання снасті вертикально вниз, то й особливо довгі вудлища для такого виду лову використовувати не заведено, хоча є винятки, але в цих випадках треба знати, чому саме так треба вчинити, отже, це справа рук досвідчених рибалок. А в класичному вигляді знадобиться досить коротке зимове, або бортове, вудилище, до того ж якщо збираємося ловити судака, то хлистик має бути досить жорстким, тому що хватка ікластого нагадує бульдзью, м'яким вудилищем зробити підсічку вдається рідко. А ось окунь або щука, навпаки, краще ловиться на м'якшу снасть, до того ж ефективніше згладжує часом вельми активні ривки цих риб під час підсікання або виведення. Визначитися між волосінню і плетеним шнуром також не просто, адже у кожного варіанта є як плюси, так і мінуси. Шнур, безумовно, міцніший і чутливіший, але й дорожчий, та й плутається в разі необережного поводження, особливо тонкий, він обмерзає на морозі сильніше за волосінь, через мінімальну розтяжність він майже не згладжує ривків різкої сильної риби, що в деяких випадках може призвести до сходження трофею, а то і обриву приманки, зате дає змогу здійснити миттєве підсікання краще, ніж моноліска. Класична волосінь має нижчу вартість, не вбирає воду, набагато менше обмерзає, амортизує ривки трофея, менше плутається, а якщо вибрати її правильно, з огляду на всі нюанси, але можна взагалі створити ідеальну снасть під себе, благо вибір волосіні в наш час надзвичайно широкий, є навіть спеціалізовані серії, що полегшує завдання. Особливу увагу варто приділити чутливості вудки, оскільки клювання зимового судака іноді малопомітне, часом це просто легкий підкид, який більшість новачків навіть не помітить.
Що стосується приманок, то їх нескінченна безліч і визначити завідомо робочу серед них неможливо, а ось вибрати кілька найперспективніших можна і навіть потрібно, оскільки на практиці випробувати можна тільки кілька штук, не більше, навіть якщо міняти їх кожні п'ять хвилин, що зайве. А ось розумний експеримент всіляко вітається. Приманки в арсеналі зимового рибалки мають бути різні, причому бажано кардинально. Особливу увагу варто звернути на Віби, як показує досвід, на них ловиться, можливо, не так часто, як на балансири або бокоплави, зате екземпляри дещо більші. Та й про класику у вигляді блешень та інших "дідівських" приманок забувати не варто.
Загалом, дивіться відео, а купити снасті і приманки для лову судака в схил можна в інтернет магазині FishBum, Київ, Україна, якщо є питання, ставте, відповіді на них дадуть захоплені досвідчені рибалки.