Береговий спінінг
Сьогодні вирушаємо на берегову риболовлю спінінгом, на берег чудової української річки Десна. Заради заповітних трофеїв нам довелося подолати чимало перешкод, продертися крізь густі кущі, адже наша мета - заповітна ділянка берега, на яку, найімовірніше, не ступала нога рибалки, а отже, і риба там мешкає недоторкана й не лякана, заради цього варто докласти зусиль. Що з цього вийшло, можна побачити у відео про берегову ловлю хижака на Десні спінінгом, на рибальському ютуб каналі FishBum.
- Спінінг для берегової риболовлі
- Правильна безінерційка
- Взуття спінінгіста
Під час берегової риболовлі передбачається, що для досягнення успіху потрібно здійснювати далекі закидання, адже трофей нерідко стоїть на пристойній відстані від берега. Це правильно, але із застереженням. Не завжди при лові з берега обов'язково потрібен саме далекобій. А бувають моменти, коли довгий бланк навіть заважатиме. Це станеться, коли ловити доведеться з сильно зарослого берега, а заповітні рибні точки розташовуються на так далеко від урізу води, що трапляється не так-то й рідко. Особливо актуально це буває на невеликих річках зі стрімкою течією. А якщо ще й пробиратися до місця риболовлі доведеться через дрімучі зарості, то перевага недовгого вудилища стає ще більш очевидною.
Правильна безінерційна котушка не менш важлива, ніж грамотно підібране вудилище. Саме від неї багато в чому залежить, наскільки якісно буде укладатися шнур або волосінь, але ж від цього залежить дальність і точність закидання, до того ж імовірність утворення "бороди" на безінерційній котушці теж зовсім не нульова. Тому докорінно не праві порадники, які стверджують, що дорогі рибальські котушки вигадали хитрі маркетологи, щоб надути довірливих рибалок і "розвести" їх на додаткові витрати. Дешева котушка, безумовно, має свої переваги, але найбільша з них - це невисока ціна, і годиться вона хіба що для новачків, щоб вони мали змогу долучитися до риболовецького руху й зрозуміти, яку б вони собі хотіли безинерційку надалі. Отже, ретельно підбираємо цей елемент спінінгового оснащення, щоб потім не було нестерпно боляче за бездарно витрачені гривні.
Кілька слів варто сказати про взуття для риболовлі. Воно має бути, насамперед, зручним і міцним, бажано перед інтенсивним використанням його розносити, щоб уникнути неприємних сюрпризів у рибальському поході. Таке взуття має ідеально сидіти на нозі, не бути надто спекотним або холодним, не промокати, в ідеалі мати мембрану для відводу зайвого тепла і вологи. Хорошим варіантом буде таке, що дасть змогу заходити у воду, до того ж якомога далі, але це вже доведеться нести з собою окремо і переодягатися в нього безпосередньо на місці, оскільки для далеких переходів воно зазвичай не призначене. Зверніть увагу на здатність похідного взуття захищати стопу ноги від ушкоджень, таке взуття має правильно фіксувати ногу, зводити до мінімуму ймовірність розтягнення зв'язок, підвертання. Підошва не повинна бути слизькою, мати спеціальний протектор, мати достатню міцність.
Сподіваємося, що наші прості, але актуальні поради стануть у пригоді й допоможуть уникнути, здавалося б, очевидних, але, тим не менш, помилок, яких нерідко припускаються. Якщо є питання, можете звернутися в інтернет магазин FishBum, наші консультанти нададуть потрібну консультацію з питань, що цікавлять. Тут також можна купити товари для риболовлі та активного відпочинку з доставкою по Україні.