Оптика і комплектуючі

Оптика і комплектуючі

Оптика і комплектуючі

Будь-яка зброя, не важливо яке, спортивне або бойове, має одне призначення, а саме – стабільне точне потрапляння в ціль, завжди і всюди, при будь-яких умовах. Чим краще це у нього виходить, тим кращим вважається пістолет або гвинтівка. Для цього людство створило найрізноманітніші пристрої і пристосування, адже саме по собі зброю вміє тільки стріляти, а наводить в ціль його людина, і допомагає йому в цьому спеціальний пристрій для стрільби, приціл.

Користуючись звичайним механічним прицільним пристосуванням стрілок поєднує на одній прицільній лінії очей, целик, мушку і мета. Це потрібно робити максимально точно, інакше поразки мети досягти не вийде. Але є одне «але» - не всякий людське око зможе однаково чітко побачити одночасно всі чотири ці позиції однаково чітко, для цього є об'єктивні причини, починаючи від втоми і закінчуючи фізіологічними особливостями організму. При прицілюванні за допомогою такого пристрою людське око фокусується по черзі, це довго і утомливо, а також не дуже ефективно. У класичних механічних прицілів одна перевага – простота, на жаль, вона не завжди є найголовнішим фактором. Але одного разу людство винайшло оптику, і ситуація в цій сфері поступово змінилася.

Збройові приціли можна умовно розділити на:

  • Оптичні приціли
  • Коліматорні приціли
  • Магніфери

Оптичний приціл використовується для оснащення будь-якої зброї, мисливського, спортивного або бойового. Їх застосування здатне робити істотний позитивний вплив на досягнення результату. Для цього важливо підібрати правильний оптичний приціл, тобто саме той, який потрібен і сумісний з конкретним зброєю в певних умовах. При виборі потрібного варіанту слід керуватися такими параметрами:

Кратність. Зважаючи на важливість часто вказується виробником безпосередньо в назві. Якщо кратність змінна, то крайні значення вказуються через дефіс, якщо фіксоване, то просто позначається цифра, що означає значення цього параметра.

Світлопропускна здатність. Чим даний параметр вище, тим яскравіше і чіткіше зображення в прицілі. Відповідно до законів фізики, кожна лінза неодмінно поглинає деяку кількість світла, для компенсації чого в якісній оптиці використовується скла зі спеціальним просвітлюють покриттям, що збільшує загальні пропускні здатності. Звертаємо увагу, що це покриття можна пошкодити неакуратним поводженням з ними, навіть просто протерши не призначеним для цього матеріалом. Ремонт в цьому випадку буде досить дорогим, а в ряді випадком і не доцільним.

На светопропускную здатність впливає і діаметр об'єктива, чим він більше, тим краще. Оптимальним вибором будуть варіанти з діаметром не менше 50 мм. Втім, для використання прицілу в простих умовах цим значенням можна знехтувати.

Тип кріплення оптичного прицілу. Знати його дуже важливо, інакше пристосування просто не вийде встановити за місцем. Цей параметр в обов'язковому порядку вказується будь-яким виробником.

Колліматорний приціл використовують, як і будь-який інший, для наведення зброї на ціль. Але призначений він для застосування в умовах, коли інші пристрої аналогічного призначення менш ефективні. А саме, для прицільного вогню в умовах, коли мета постійно і досить швидко переміщається. В таких умовах навіть сама добротна оптика не дуже ефективна, а іноді і зовсім марна. Відносно невелика вага дозволяє використовувати коліматори на рушницях малих калібрів, деякі навіть здатні працювати з приладами нічного бачення.

На відміну від лазерного, прицільна марка коллиматора не буде виявлена в процесі наведення зброї на ціль, так як її здатний побачити тільки стрілок. Це допускає їх застосування як в умовах військових дій, так і на полюванні.

Колліматор при прицілюванні дозволяє тримати відкритими обидва ока, це сприяє максимальному розширенню поля зору, що особливо важливо для ведення ближнього бою.

Магніфер це спеціальне оптичне пристосування, яке використовується з збройовим прицілом, найчастіше коллиматорним, для візуального наближення мети. Сам магніфер прицілом не є, так як не має прицільної мітки, встановлюється позаду прицілу, ближче до ока стрілка. При необхідності, якщо заважає, може відкидатися в сторону.

Інтернет-магазин FishBum допоможе купити недорого оптичний приціл, коллиматор, магніфер, а також комплектуючі до них від перевірених виробників, з доставкою по Україні, Києву.

icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->