Коліматорні приціли

Коліматорні приціли виконують ті ж завдання, що і інші прицільні пристосування, а саме – допомагають стрілку точно потрапити в ціль, і зробити це незважаючи на навколишні його умови. Разом з тим, коллиматор має і відмінності, які виділяють його з вигідного боку.
- Особливості коліматорного прицілу
- Переваги коллиматора
- Конструктивні різновиди
Також як, наприклад, оптичний приціл, коллиматорний формує прицільну марку, яка є целеуказателем, тільки у оптики це відбувається завдяки витравленому на одній з лінз трафарету або зображенню, а в коллиматорном прицілі зображення прицільної марки формується за допомогою паралельних променів світла вона формується за допомогою паралельних променів світла, які повністю відображаються лінзою коллиматора в око стрілка, при цьому залишаючись невидимою для оточуючих, в тому числі і для самої мети.
Для роботи з оптичним прицілом необхідно поєднати зображення прицільної марки і цілі, тримаючи голову в строго певному положенні, на конкретній відстані від вхідної лінзи прицілу, чітко утримуючи очей на оптичній осі прицілу. Особливості роботи коллиматорного прицілу дозволяють піти від цих проблем, так як прицільна марка коллиматора і зображення мети завжди виявляються в одній фокальній площині. Стрілець може при необхідності відводити очей з оптичної осі прицілу в межах лінзи прицілу, а зображення прицільної марки все одно буде поєднане із зображенням мети.
Для досвідчених стрільців переваги коліматорного прицілу очевидні:
- Можливість точно і швидко навести на ціль
- Утримання мети в прицілі протягом необхідного часу
- Ефективне прицілювання по рухомих цілях
- Невелика вага коллиматорного прицілу дозволяє використовувати його навіть на легкій зброї
- Непомітна робота, коллиматор не видасть стрілка при прицілюванні
- Дуже добре підходить як для полювання, так і для військових дій, в тому числі активних
Сумісність з додатковими пристроями, наприклад, приладами нічного бачення
Існують два різновиди коліматорних прицілів:
- Коліматорні приціли закритого типу, у яких електронно-оптична система укладена в корпус циліндричної або іншої форми. Вважається, що вони є більш захищеними від негативного впливу навколишнього середовища.
- Коліматорні приціли відкритого типу має віконце з передньою вихідною лінзою і поміщений ззаду неї джерело світла. Даний тип дає візуальний ефект розширеного поля зору, особливо в умовах швидко змінюється обстановки.
В сучасних умовах обидва типи прицілу досить надійні і мають своїх прихильників.
Колліматорні приціли для мисливського, спортивного або бойової зброї, арбалета можна купити з доставкою по Києву, Україні в інтернет магазині Fishbum.