Зимова рибалка
Зимова риболовля, особливості
Риболовля взимку має свою принадність, і не спроста, адже це абсолютно особливий вид активного відпочинку, ні на що не схожий. Він настільки захоплюючий, що є досить пристойна група рибалок, вважають за краще ловити тільки взимку і не визнають ловлю риби в інші пори року. І їх можна зрозуміти, коли ще можна переміщатися по водоймі запросто, на своїх ногах, в пошуках заповітних риб'ячих зграй, як справжній хижак.
- Особливості риболовлі взимку
- Екіпірування для зимової риболовлі
- Яку рибу можна успішно ловити з льоду
Безумовно, зимова риболовля кардинально відрізняється від лову в інше, більш теплу пору року, чого вартий хоча б стабільно холодна погода і наявність льоду на водоймі. Визначимося відразу, мова піде саме про класичну зимової ловлі риби з льоду, так як якщо його немає - то така рибалка вже як би не зовсім і зимова.
Отже, що ж відрізняє зимовий рибальський сезон від весняного чи літнього? В першу чергу особливістю поведінки риби. Вона збирається у великі зграї і відкочовує в особливі місця, звані зімовальнимі ямами. Ловити на них, звичайно, заборонено законом, і правильно, нехай собі зимує спокійно. Але це не означає, що вся зимова риболовля під забороною. Потрібно просто знайти зимові стоянки риби на дозволених місцях водойми і ловити там. Для цього настійно рекомендується грунтовно вивчити Правила риболовлі. Діючі на конкретному водоймі, так як незнання законів ніколи і нікого ще не звільняло від відповідальності.
Звичайно, ось так запросто вийти на лід і зловити рибу не вдасться, хіба що випадково, але це не наш метод. А значить відразу після вивчення рибальського законодавства варто назбирати інформації про місце потенційної риболовлі. Найкраще обзавестися другом-рибалкою, що володіє цими знаннями. Заодно він і з підбором екіпіровки правильної допоможе, та й снасті підібрати такі, щоб ловили. Це важливо.
Один з найважливіших моментів - дотримання правил безпеки на льоду. Це досить великий і серйозний розділ, тому докладніше говорити про це в даній статті не будемо, але вкрай рекомендуємо докладно ознайомитися з цим самостійно і в подальшому неухильно дотримуватися рекомендацій у цій галузі.
Наступним пунктом буде екіпірування, до неї теж варто поставитися дуже уважно, адже зима - не літо, одягнути футболку, шорти і шльопанці і відправитися на берег водойми не вийде. А ось спочатку спітніти, а потім промерзнути - легко. Але це якщо нічого не знати про сучасний одяг для зимової риболовлі, при виготовленні якої використовується особлива мембранна тканина, що володіє дихаючими властивостями, здатна і тепло зберегти і зайву вологу поступово вивести. Найкраще відразу купувати комплект з куртки і комбінезона, і про проміжні шари не забути, теж з матеріалу з аналогічними властивостями. Так, це коштує часом недешево, але воно того варто, та й купується на багато років.
Снасті для зимової риболовлі використовуються специфічні, вони істотно відрізняються від тих, що використовуються в період відкритої води. Для лову з льоду немає потреби в довгих вудилищах, важких котушках або потужних снастях. Риба знаходиться в прямому сенсі під ногами, вона взимку набагато спокійніше ніж влітку, та й сильно обережніше. Отже, для розуміння, яка рибальська снасть для зими потрібна беремо оснащення для летячи, робимо її в кілька разів акуратніше, монтуємо на короткий і якомога більш легкий удільнік з простою котушкою - ось снасть і готова.
Знадобиться для підлідної риболовлі і специфічний, суто зимовий специнструмент. Це пешня або ледобур, черпак для очищення лунок, багор, якщо передбачається полює за великими трофеями. Дуже корисними будуть і «спасалкі» для того, щоб можна було вибратися з майни якщо сучітся догодити в неї, що, на жаль, іноді трапляється.
Зберігати все рибальське добро найзручніше в спеціальному рибальському ящику, на який можна і сісти при нагоді, в очікуванні клювання, і сам улов скласти, і перекус з термосом помістити.
Майже завжди дуже корисними для вільного переміщення по льоду будуть потрібні місткі санки для риболовлі, зазвичай виготовлені з пластику, а якщо ще й улов вдалося добути на славу, то без них просто не обійтися.
Яку ж рибу можна ловити взимку? Та практично таку ж, як і в інші пори року, за винятком деяких видів. Простіше запам'ятати, на кого взимку розраховувати не варто, це:
- Сом
- Сазан
- Карась
Це теплолюбні види, зазвичай вони не клюють, але ближче до весни і при тривалих відлигах бувають винятки.
Отже, в даній статті містяться загальні рекомендації, для більш повного опису процесу буде потрібно кілька томів, але це того варто. До зустрічі на водоймі.