Жерлиці на щуку
Зима – чудова пора, щоб половити щуку на жерлиці. Це особлива рибалка, яка може поєднувати в собі і досить спортивний лов дрібниці на блешню, для використання в якості живця, і полювання за немаленьким сильним хижаком, таким, про який потім довго можна буде хапатися перед друзями. Та й як приємно буде зізнатися самому собі, що все ж таки зумів, зміг перехитрити і добути сильного та хитрого "крокодильчика".
- Снасті для лову щуки на живця
- Де і коли ловити
- Що важливо мати при собі для риболовлі на жерлиці
Снасті для лову щуки на жерлиці не є чимось дуже мудрим, але певні нюанси в цьому, безумовно, є, і їх треба знати.
Сама жерлиця є особливим чином оснащеною снастью, яка розташовується на спеціальній котушці. Котушка кріпиться на стійці таким чином, щоб при потяжці риби, але не насадки-живця, волосінь потихеньку піддавалася навантаженню і сходила під воду. Це зроблено для того, щоб щука раніше в пам'ять не запідозрила недобре, інакше наживка буде моментально викинута з пащі, а сам трофей, що не відбувся, сховається за найближчим корчом.
Спеціальний сигнальний прапорець на пружині при потяжці риби вистрілює з характерним звуком і дає знати рибалці, що контакт з рибою відбувся. А ось поспішати з підсічкою не слід, нехай щука заковтне гачок з рибкою глибше, інакше схід трофея буде дуже ймовірним.
Оснащення для жерлиці складається з основної волосіні, найчастіше звичайної моноліски з діаметром, досить міцним для виведення гаданого трофея, зазвичай перерізу 0.2 мм - 0.3 мм цілком достатньо. На волосіні розташовується вантаж, він фіксує положення живця на потрібній глибині, найчастіше поблизу дна. Потім йде повідець, допускається товстий флюрокарбон, але краще класичний із сталевого дроту. Він не дасть гострим щучим зубам відхопити повідець. А флюр ще й якісніше замаскує снасть у прозорій воді, якщо хижак не відрізняється особливою активністю. На повідець кріпиться гострий міцний гачок, на щуку зазвичай потрійний, тому що він практично не насторожує цю хижачку, а ось ймовірність сходу значно знижується.
Ловити щуку на жерлиці можна абсолютно скрізь, де вона живе. Найкращими місцями, по праву, вважаються відносно неглибокі ділянки, поблизу глибоких вир. На брівці, глибше, велика щука проживає, а ось на прилеглі мілководдя вона регулярно виходить полювати. Живець не повинен сидіти на дні, краще якщо він буде трохи вищим, це зрозуміло навіть за розташуванням щучих очей.
Живець повинен мати достатню свободу і легко плавати, але не стягувати снасть з котушки. Якщо у нього буде можливість сховатися, можна не сумніватися, він саме так і вчинить, наше завдання такої можливості йому не давати, інакше щука його просто не знайде.
Найкращий час для встановлення жерлиць на льоду це ранній ранок, ще в сутінках, а то й зовсім з темряви. Адже достеменно не ясно, коли хижачка збереться пообідати. Далеко не факт, що саме в ранню годину, але потрібно бути готовим до всього. Та й метушня з лункою та снастью, особливо на дрібних ділянках, можуть здатися рибі підозрілими. Саме тому бажано раніше закінчити з цим, а потім просто терпляче чекати клювання.
Для риболовлі на жерлиці важливо мати під рукою все необхідне:
- Бур або пішня для виготовлення місяцем, краще і те, й інше, одним бурим товстий лід, іншим - мацаємо стежку, щоб уникнути незапланованого купання.
- Довгий кінець з петель, шипи-рятунки, про всяк випадок. Вони не посядуть багато місця.
- Комплект запасних готових до встановлення оснащених жерлиць. Не забуваємо, на вулиці зима, холодно, ремонтувати снасті на морозі та вітрі зможуть не багато.
- Гострий міцний багорик для взяття трофея.
- Снасть для упіймання живця у вигляді легкого чутливого вудильника з крихітною блешкою, мотилем. Якщо возитися з цим усім немає бажання, можна придбати живців у спеціалізованому магазині заздалегідь.
- Місткість для зберігання дрібної рибки живця.
- Невеликий легкий стільчик для відпочинку.
- Санки для перевезення рибальського скарбу та улову по льоду.
Лов щуки на живця з використанням жерлиць дуже захоплююча і видобувна, щоб переконатися в цьому, досить просто спробувати порибалити таким способом самому.