За пліткою по льоду

За пліткою по льоду

28.01.2022
1

Зимова риболовля з льоду здатна підкорити серце будь-якого водоймища, що хоч раз ступив на замерзлу поверхню. Особлива умиротворена обстановка навколо ніби вносить у світовідчуття рибалки деяку розслабленість та почуття гармонії. Немає тієї суєти, яка часом притаманна рибалці влітку. Якщо, звичайно, самі рибалки не вносять її у процес своїм зайвим азартом, а то й жадібністю. Дуже цікавий і спортивний лов мирної риби взимку, одним з найбажаніших трофеїв при цьому у багатьох є красуня плотва.

  • Де шукати плітку взимку
  • Снасті для лову зимової плітки
  • Роль підгодовування та насадки в зимовій риболовлі на плітку

Попри усталену у деяких рибалок думку, риба, навіть у дуже холодній воді, далеко не завжди стоїть на місці. Це може залежати від багатьох причин, але факт залишається фактом - плітка взимку переміщається, і часом дуже активно. А якщо переміщається, то вона має певні стежки для руху, які досить постійні. Саме на знанні цих стежок ґрунтується один із способів лову плітки, лов з підгодовуванням. У певному місці рибалок загодовує місце і чекає на прохід. Якщо місце правильне, тобто сенс встановити спеціальний зимовий намет, і ловити стане ще й комфортно, та й від сторонніх очей така конструкція надійно вкриє.

Наступний спосіб лову плітки - риболовля з покатком протягом. Чим сильніший перебіг, тим краще. Це дуже цікавий та спортивний метод, його порівнюють із джиговою рибалкою на хижака. А все тому, що проводка при риболовлі на покаток чимось нагадує класичну сходи джигів, хіба що паузи при цьому, як правило, більш тривалі.

Починається така рибалка з опускання снасті в лунку прямо на дно. Через деякий час, якщо клювання не було, робиться підкидання вантажу, при якому течія підхоплює каток і в результаті він приземляється вже трохи далі від лунки, довгий повідець з гачком і насадкою при цьому деякий час знаходиться над дном, плавно падаючи і зводячи з розуму плітку якщо вона опиниться поблизу. Це відмінна спортивна рибалка, що дозволяє обловити пристойні ділянки буквально з однієї лунки. Покаток як би сам шукає рибу, рибалок просто спрямовує снасть і показує їй напрямок пошуку.

Як тільки точку дислокації риб'ячої зграї виявлено, можна і потрібно половити на ній довше. Так як працюють такою снастю руками, по-старому, то дистанція до кльової точки просто фіксується і гачок з насадкою щоразу подається точно куди слід.

Ще один дуже цікавий і спортивний спосіб лову зимової плітки, та й не тільки її, це гірлянда з кількох блешень. Такий метод дозволяє обловити глибоководну ділянку водоймища на слабкій течії або зовсім без неї. Найчастіше в такий спосіб ловлять без використання насадок, підбираючи горизонт проводки та гру снасті. Пошук риби за допомогою гірлянди відбувається планомірною зміною горизонту облову та підбором частоти, амплітуди самої гри. Приємним бонусом нерідко виявляється клювання хижака на нижню, велику і важку блешню.

Снасті для лову плітки

  • Короткий вудильник з чутливим кивком
  • Легка котушка
  • Тонка міцна волосінь
  • Набір вантажів, блешень, тонких гачків
  • Якісна фурнітура

Підгодовування та насадка для зимової риболовлі грають особливу роль, підбирати їх потрібно навіть більш ретельно, ніж улітку. Якщо в теплій воді риба завдяки потужному метаболізму змітає майже все майже завжди, то в холодній воді все відбувається зовсім по-іншому. Мало того, що підводні жителі їдять не всі поспіль, вони навіть коли їдять, швидко наїдаються. Тому основні завдання, що стоять перед зимовим рибалкою такі:

  • Підібрати відповідне частування
  • Визначити правильну структуру корму
  • У жодному разі не перегодувати рибу

Для підгодовування зимової плітки краще вибирати спеціалізовані суміші, які, як правило, складаються рибальськими спортсменами. А ці хлопці розуміються на підгодовуваннях, ще б пак, адже вони бувають на водоймі ледь не через день, і практика у них - будь здоровий.

Зазвичай зимовий корм на плітку відрізняється дуже дрібною фракцією, це практично пил. Таким кормом не наситишся, а ось ажіотаж на дні, що приваблює та утримує хвостате стадо, вдасться створити саме такий, який треба. Тут грає роль все, від кольору до смаку та аромату. Оптимальні смак, аромат і колір підгодовування визначається досвідченим шляхом і залежить від місця лову та настрою риби.

Насадка для лову плітки може бути різною, найчастіше тваринного походження. Класикою вважаються мотиль, опір або тісто, як з добавками, так і без. Для лову на потік краще використовувати насадку, яка міцно тримається на гачку.

Якщо зібралися ловити на гірлянду, то в цьому випадку насадка зазвичай не потрібна, правильно підібрані блешні та гра вирішують.

Такі не складні правила та принципи допоможуть провести багато незабутніх днів на зимовій риболовлі, впіймавши достатню кількість такої цікавої спортивної риби, як плотва.


Відгуків1

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->