Тролінг щуки
Як зловити щуку на тролінг
Що потрібно знати, а також вміти та мати для здійснення максимально успішного тролінгу щуки у річці? Вивчайте місця, де живе хижа риба, дізнавайтеся, чим є справжня щуча погода, готуйте необхідні снасті для повноцінного тролінгу.
Тролінг щуки, як і будь-якого іншого хижака в річці, дає шанс практично будь-якому рибалці вивуджувати трофейні екземпляри без особливих зусиль. Навіть у початківців рибалок може завжди скластися цілком вдало навіть у перший момент їх вихід на відкриту воду.
Тролінг є цілком ефективним способом тихого «полювання» на подібного хижака, при якому цю приманку опускають у воду до цілком певної глибини і потім тягнуть за допомогою човна, що рухається.
Чим потрібно мати для успішного лову щуки за допомогою тролінгу
Рибалка повинна мати для вдалого клювання човен - металевий, дерев'яний або надувний, зроблений з ПХВ. А мотор потрібно підбирати саме такий, щоб він міг пересувати цей човен з дуже невеликою швидкістю, приблизно 5 км на годину. Двигун може бути бензиновим чи електричним. Електродвигун цілком безшумний, але час тривалості його роботи обмежується ще й ємністю даного акумулятора.
Для якісного дослідження потрібний звичайний ехолот. Потрібен ехолот для вивчення рельєфу дна, а також наявність декількох спінінгів, котушок, насадок, шнурів, підхватів та іншого найважливішого приладдя, без якого абсолютно немислимо здійснювати лов великої риби.
Місця для здійснення успішного тролінгу великої щуки
Щука - це хижак, якого потрібно шукати в різних заливчиках, біля очеретів або в ямах, серед великих корчів, в кишенях, що знаходяться вздовж берегів, у місцях, де переважає дуже сповільнена течія. Зубастий хижак дуже любить брівки берега, русла річки, що змінюються, а також точки, де змінюється рельєф.
Візьміть із собою ехолота та визначтеся, де найкраще ловити. І тільки потім, заводіть ваш човен. Кермом потрібно маневрувати так, щоб ця приманка здійснювала швидкий рух на заданій глибині і їхати по точках, де риба може бути найчастіше. Проходьте над ямами та перекатами, катайтеся в різних напрямках, не шкодуйте себе та свій час. Інакше щуку зловити не вдасться!
Погодні умови для успішного тролінгу
Тролінг щуки перспективний у будь-який час, але найкраще вона клює весною, коли незабаром відбуватиметься нерест. Після закінчення нересту, два-три тижні щуку краще зовсім не чіпати, вона буде млявою і погано реагує навіть на найпривабливіші наживки.
Влітку разом із прогріванням води, річкова розбійниця шукає відпочинок у ямах та руслах за течією. Спробуйте зловити щуку, коли є вітер і дощик, використовуйте яскраву приманку і гущавину катайтеся там, де вона може сидіти в ямах або під корчами. Щука осінь сильно кидається на приманку, коли очікується сильна гроза, б'є грім та блискавка. Тут ви точно зловите великий улов! Але не забувайте і про власну безпеку!
Осіння похмура погода також подарує всім тролінгістам чудові шанси вивужувати підступну хижачку, особливо в період спеки безпосередньо перед сильними зимовими холодами. Осінній дощ, вітерець, який піднімає бриж по всій воді, хмари, що досить низько висять, а також туман є справжньою щучою погодою, яка обов'язково приносить чудовий улов.
Суворих рекомендацій немає, у кожному окремому випадку вам точно потрібна фантазія!
Снасті
Кількість спінінгів для успішної риболовлі достеменно невідома. Тут важливі умови для риболовлі, професіоналізм рибалки та його суто особисті уподобання. Одним із рибалок потрібен один спінінг, завдяки контролю за яким їм забезпечений відмінний улов.
Підбираючи хороший спінінг для тролінгу щучки, необхідно врахувати такі важливі параметри.
Довжина вудлища трохи більше, ніж 210 див.
Спінінги потрібні спеціальні, які призначені для здійснення тролінгу.
Підбір потрібного вудилища впритул залежить від обраної водойми.
Підбір котушок простий – чим вони більше, тим краще. Досвідчені тролінгісти беруть класичні безінерційні апарати класифікацією на 3000. Гарні та мультиплікатори. Найважливіша вимога – можливість вмістити в котушку 200 метрів волосіні.
Що стосується підбору волосіні, то тут добре зарекомендували себе практичні плетені шнури, які оцінюють їх по товщині, також потрібному діаметру або кольору. Чим більше товщина шнура, тим швидше він подолає серйозні зачепи, без проблем допоможе вивуджувати велику рибу. Практичний товстий шнур не дасть вашій приманці йти на потрібну вам глибину, що є певним мінусом для досвідченого рибалки.
Рибалки роблять так у цьому випадку. Вони беруть мінімально тонку волосінь і опускають її на дно. Якщо ж не виключаються можливі зачепи, то найкраще застосовувати дуже товсті шнури, а ось приманку краще опускати на потрібну глибину за допомогою спеціального підвісу безпосередньо в якості приманки для заглиблювачів. Професійні рибалки точно
знають, що плетений шнур для вилову щуки повинен мати серйозне розривне навантаження, здатне впоратися з 9 кг!
Колір вашої волосіні дуже мало вплине на клювання будь-якої щуки, він більше створить вам зручності і подарує можливість повноцінно контролювати весь процес тролінгу.
Приманки
Вирушаючи на повноцінне полювання за довгоочікуваною щукою, більшість рибалок неодмінно запасаються найрізноманітнішими цікавими приманками:
- Різними видами воблерами;
- Відмінними блешнями, що дозволяють повноцінно контролювати весь процес риболовлі;
- Ароматизованими силіконовими приманками, які здатні пробудити інтерес риби;
- Снастями, які мають мертву рибку як найкращу наживку.
- Найкраща приманка для лову щуки - воблер, компактний пристрій, який занурюється безпосередньо на певну глибину і активно грає в процесі здійснення правильного тролінгу. Дані воблери відрізняються своїми розмірами, а також масою, шириною своєї лопатки, а також розфарбуванням, що дає прекрасну можливість кожному рибалці підбирати для себе практично оптимальну модель, придатну саме для даної водойми, погодних умов та інших можливих складнощів, що виникають у процесі риболовлі на річці або ж озері.
Блесну досить складно буде опускати на потрібнішу вам глибину – її періодично довантажують всілякими грузилами, практичними та довговічними синкерами, а також використовують даунрігери. Силіконові приманки потрібно вибирати максимально великі, щоб вони точно були не менше ніж 15-20 см завдовжки. Їх теж активно підвантажують на потрібну глибину, щоб рибалка вийшла вдалою.
Продуманий і професійний тролінг для лову щуки точно не вимагатиме від вас надто багато витрат і його потрібно неодмінно спробувати кожному рибалці, щоб майстерно оцінювати нові можливості в процесі вдалого риболовлі! Ми бажаємо вам вдалого лову та здійснення експериментів, які дозволять досягти успіху у вашій улюбленій справі!