Термобілизна й інша сучасна теплий одяг для холодної погоди
Для риболовлі або походу завжди було вкрай важливо підібрати зручний одяг по погоді, інакше дискомфорт гарантований, а то і застуда. У наш час цей нюанс вирішується за рахунок використання одягу, виготовленої за особливою технологією, що отримала приставку «термо».
- Загальний принцип роботи, різновиди
- Переваги та особливості використання
- Основні виробники термобілизни
- Корисні поради
Основна особливість термоодяг в загальному і термобілизни зокрема це його здатність, з одного боку, зберігати оптимальний мікроклімат для тіла, і відведення зайвої вологи, з іншого. Це забезпечується за рахунок особливого плетіння волокон матеріалу, яке відрізняється дихаючими властивостями і за допомогою матеріалу, який практично не намокає.
Термобілизна буває:
- Натільна, перший шар
- Натільна, другий шар
- Труси
- Шкарпетки
- Рукавички
Для того, щоб добитися максимальної ефективності від сучасного білизни, потрібно щоб воно було, по можливості, багатошаровим, і обов'язково було виготовлено з аналогічного дихаючого матеріалу. Якщо під термобілизна на тіло одягнути класичну футболку з бавовни, то нічого доброго з цього не вийде. Вона просто промокне і доведеться її переодягати, інакше застуда буде гарантована.
Будь сумлінну виробник вказує на упаковці або в описі свого товару приблизний діапазон температур і допустиму активність людини для кожної конкретної моделі, і на це обов'язково слід звертати увагу при виборі.
Буває два різновиди такого роду білизни, тонке і товсте. Перше одягається безпосередньо на тіло, друге вже на нього. Таким чином виходить додаткова повітряний прошарок, яка нічого не важить по визначенню, зате чудово зберігає тепло. Припустимо також використовувати обидва шару окремо, враховуючи їх характеристики.
Така інтимна деталь одягу, як труси також повинні бути виготовлені з особливого дихаючого матеріалу, таким чином буде виконуватися загальне правило. Вони завжди продаються там же, де і звичайне термобілизна.
І, нарешті, шкарпетки. Ноги - це дуже важливо, про це знають всі рибалки, туристи, і просто люди, які віддають перевагу відпочивати на природі в будь-який час року, при будь-якій погоді. Варто замерзнути ногам і все інше замерзне теж. Тому дбаємо про своїх ногах заздалегідь, набуваємо правильні термошкарпетки, надягає на них спеціальне взуття з матеріалу з дихаючими властивостями і тоді будь-який холод буде байдуже.
Для довершення всієї картини правильно екіпірованого рибалки варто згадати і захист рук, а саме - рукавички або рукавиці. Вони бувають різних видів, це підбирається виходячи з переваг самого рибалки, але головне при цьому, щоб матеріал був правильним, а саме - той, який з приставкою «термо». Такі рукавички практично не намокають, а ось тепло утримують просто відмінно. Найзручніші це варіанти з обрізаними пальцями і клапаном. Дуже зручно, в таких можна виконувати різні завдання на холоді, а потім закрити всю долоню клапаном.
Переваги термоодягу:
- Відмінно зберігає тепло
- При фізичної активності ефективно відводить вологу від тіла
- Чи не відволожується і не намокає
- довго носиться
- Можна вибрати максимально придатний варіант для кожного конкретного випадку
Основні виробники термоодягу:
- Norfin
- Fahrenheit
- Baft
- Ordana
- Shimano
- Daiwa
Корисні поради
Сучасне якісного термобілизна однозначно рекомендується до використання, але носити його варто правильно, дотримуючись порад від виробника, інакше бажаного ефекту можна і не досягти.
Перед покупкою потрібно уважно вивчити характеристики термобілизни, воно буває дуже різним, призначеним для різних умов використання.
Багатошаровість дуже допомагає в холодну і дуже холодну погоду зберегти тепло, тому краще мати тонке і товсте білизна, одягаючи їх на голе тіло, використання одягу з інших матеріалів можуть перекреслити всі переваги термобілизни.
Інші елементи одягу також повинні бути виготовлені з аналогічних дихаючих матеріалів, від шкарпеток до рукавичок.
Такий одяг коштує недешево, але і носиться дуже довго, для цього їй необхідно забезпечити спеціальний догляд, особливі миючі засоби, рекомендований температурний режим.