Судак восени
Будь-яка риба прагне восени як слід поїсти, адже взимку, в крижаній воді, зробити це буде не так-то легко, затрати сил будуть незрівнянно вищими, ніж за більш високої температури. Це означає, що шанси рибалки на упіймання саме великого екземпляра багаторазово зростають, отже, якщо любиш половити рибку, вдома не сиди, а вирушай на риболовлю, за, наприклад, судаком.
- Особливості поведінки осіннього судака
- Снасті та приманки на судака
Осінній судак віддає перевагу глибшим місцям, ніж, приміром, літній, або, тим більше, весняний. Це пов'язано насамперед із переміщенням і скупченням там кормової бази, за якою хижак слідує як тінь, тим паче, що восени він харчується активніше, ніж в іншу пору року. Осінній жор ікластого можна порівняти, хіба що з періодом перед і після нересту, але й вони, мабуть, не такі тривалі, як восени, хоча це таки питання спірне. Поки в череві не дозріла ікра, хижа риба полюватиме за більшою здобиччю, яку можна порівняти зі своїми габаритами, адже не раціонально ганятися і витрачати енергію на зовсім уже дрібницю, тому спінінгіст, якщо він цілеспрямовано хоче взяти саме великий трофей, повинен віддавати перевагу великим воблерам, силікончикам або блешням. Це не така інтенсивна ловля, як, наприклад, ультралайт, коли за кожним кущиком слідує клювання того ж таки окунька, але так і результат уже зовсім інший, відчуття «крокодила» на гачку варте витрачених зусиль, але потребує знань і терпіння. Активність судака восени найвища вранці та ввечері, особливо в сутінках, якщо йдеться про річку, то шанси на упіймання судака вищі, коли течія посилюється, або, навпаки, трохи слабшає. Місця, де під час сильної течії струмінь змінює напрямок, також у пріоритеті, там зазвичай збивається в купу невелика рибка, а отже, і хижак буде десь поблизу, найімовірніше, у засідці. Перевіривши звали в яму, варто звернути увагу й на коси, буває, що такі місця восени приємно дивують.
Снасті на судака восени, в принципі, нічим не відрізняються від літніх або весняних. Хіба що варто приділити більше уваги саме трофейній риболовлі, а отже, вони повинні мати більший запас міцності. Додатково важливо приділити увагу повідцю, адже нерідко буває так, що під час ловлі судака влітає солідна щука, а то й сом. Як мінімум повідцем має бути якісний флюр діаметром щонайменше 0.5 мм, хард моно, а то й зовсім повідець із металу, якщо цим правилом знехтувати, потрібно бути готовим до втрати всіх трофеїв, у яких є зуби, а саме щуки і сома. Більшість обирають компромісний товстий флюр, хоча і він не завжди рятує.
Якщо в пріоритеті ловля на далеких дистанціях, то про кидкові якості вудилища важливо подумати заздалегідь, ще на етапі купівлі. Звісно, такий спінінг має бути правильно збалансованим і максимально легким, інакше риболовля може перетворитися на тортури. Є думка, що вдале вудилище дає змогу комфортно ловити навіть із не найлегшою котушкою, завдяки вдалому розташуванню центру тяжіння і правильному хвату. Якщо ловити треба буде переважно не особливо далеко, можна скористатися коротшим спінінгом, він і легшим буде, ним і потвичити можна за бажання.
Приманки на осіннього судака використовують переважно силіконові або воблера, інші, в принципі, теж працюють, часом дуже навіть непогано, але все ж рідше за вище названі. Розмір приманки, яка з більшою ймовірністю зацікавить хижака, залежить від того, чим у конкретний час у конкретному місці він харчується, не варто вважати його зовсім уже тупим, інакше всю рибу вже переловили. Варто звертати увагу на вміст його шлунка, коли чистимо улов, хай вибачать мене ідейні спортсмени.
Котушка на судака, найчастіше, використовується безінерційного типу, хоча також чудово можна ловити і на мультиплікаторну, тим паче, що є думка, що саме мульт володіє відмінною чутливістю і величезним ресурсом, але ось якось не прижилася вона у нас. Напевно через більш високу ціну. Передавальне число безінерційки краще стандартне 5.2:1, якщо самі не розумієте, яке і навіщо потрібно інше. Розмір шпулі від 2500 до 4000, вона має бути, звісно, з металу, хоча пластикову зараз ще пошукати треба, стопор зворотного ходу, звісно, миттєвий. Особливу увагу звертаємо на якість укладання шнура. А ось кількість підшипників другорядна, важливіша якість і продуманість усього механізму, тут у лідерах Шимано і Дайва, з недорогих Окума, можна доглянути варіанти інших виробників, а ось ноунеймів варто уникати, якими б спокусливими за ціною вони не виглядали. Не варто лякатися і пластикових корпусів, вже існує безліч чудових, міцних і легких, видів пластику, які кращі за метал, вони не поступаються йому за міцністю, зате легше важать, та й технологічніші.
Як основну для лову судака використовують плетені шнури, вони і за ціною доступні всім, та й за чутливістю кращі. Співвідношення міцності і діаметра також на висоті. Зазвичай беруть або чотирижильні, або восьмижильні варіанти, кому що подобається, підійдуть обидва, і в обох є свої переваги і недоліки.
Зверну увагу на фурнітуру, вона має бути якісною, з тонкого дроту і досить міцною. Особливо гарні застібки для риболовлі ручної роботи, не ігноруйте цей фактор, адже від нього залежить не тільки зійде чи ні трофей, він впливає й на ймовірність самої покльовки, грубий монтаж уловистості снасті не додасть.
Вибрати й купити рибальські снасті для лову судака та іншої хижої риби з доставкою по Україні в інтернет магазині FishBum, Київ. Якщо в процесі вибору виникнуть питання, ми постараємося допомогти знайти на них кваліфіковані відповіді.