Судак на віби
Це відео присвячено ловлі судака в популярному серед київських рибалок місці, околицях села Сорокошичі, на такі штучні приманки для лову спінінга, як віби ручної роботи. Це одна з модифікацій воблерів, що відрізняється характерним зовнішнім виглядом і особливим кріпленням - за спинку. Це відмінний спосіб для облову найглибших місць водойми, що є їх перевагою перед іншими схожими приманками. Вони відрізняються також чудовими кидковими характеристиками, що дозволяє використовувати віби для обстеження нових місць.
- Особливості вібів
- Де ловити на віби
- Кого можна зловити з використанням вібів
Високочастотна вібрація на проводці дратівливо діє на будь-яку хижу рибу, причому навіть на пристойному видаленні, поширюючись на всі боки, вона здатна підняти пасивну рибу як з глибини, так і з коряжника або заростей трави.
При припиненні потяжки, на паузі, виб обсипається вниз, подібно легкому листку, нагадуючи при цьому ослаблену або підранений рибку, тим самим провокуючи підводних розбійників на блискавичну атаку, навіть якщо до цього мисливець перебував в споглядальному стані.
Відмінний результат практично гарантований при лові на віби в схил, як з повільно дрейфувала, човни, так і з льоду. При цьому варто максимально сповільнитися при анімації, адже ця тактика найчастіше використовується взимку, коли у всього живого в річці метаболізм уповільнений, а значить і різкі рухи здійснювати не схильний, будь-які швидкісні маневри під водою виглядають підозріло, а значить і на клювання в цьому випадку розраховувати не варто.
Віби здатні зловити будь-яку хижу рибу, від окуня до сома. Вид трофея буде залежати, в першу чергу, від місця риболовлі і глибини в ньому. Потім варто правильно підібрати модель, вага і забарвлення. На самих дрібних місцях доцільно використовувати найдрібніші і легкі і дрібні приманки, швидше за все видобутком стане окунь.
На місцях глибше вже є шанси на зустріч з великої щукою, зазвичай це відбувається там, де до мілководдя примикає яма або поблизу є трава, затоплені дерева або іншого мотлох. У цьому випадку варто обов'язково користуватися спеціальними поводками. Форма приманки в цьому випадку доречна велика, об'ємна, це, як говорити, як раз той випадок, коли великому шматку рот радіє.
У глибоких ямах мешкає судак, і він теж дуже поважає віби, як правила, з вузьким подовженим тілом, так як у нього щодо вузьке горло. Проводка - класична джиговая сходинка або проста равномерка у дна. Атака риби буде різкою і чіткою, вона напевно запам'ятається надовго.
Десь поруч з судаком причаївся і сом, це серйозний противник з пристойним апетитом, він віддасть перевагу виб побільше і яскравішою, щоб і видно було краще, і відразу славно перекусити, даремно не бігати.
Наше відео наочно показує, що віби ручної роботи від торгової марки Фіш Бум, а саме на них ми ловили на рибалці, відображеної на відео, робітники і вельми уловисті. Було багато клювань, яскравих емоцій, не залишилися ми і без улову, смачна юшка з судака стала гідним завершенням нашого чергового дня, проведеного на рибалці. Приємного перегляду.