Спінінг, вибір вудилища

Спінінг, вибір вудилища

01.11.2024
0

Спінінгова риболовля набула дуже широкого поширення серед рибалок, оскільки є дуже мобільною і максимально відповідає темпу життя сучасної людини. Вирушити на водойму за хижою рибою, а саме її ловлять на спінінг, можна дуже швидко, без заготівлі підгодовувань і насадок, просто прихопивши комплект, який складається зі споряджених заздалегідь вудлища й котушки, а також набору підібраних приманок. Деякі рибалки навіть заздалегідь складають усе необхідне в машину, щоб за першої ж нагоди зайнятися улюбленою справою, щоправда, тут треба бути дуже обережним, адже можна, на жаль, стати жертвою пограбування, а значить, снасті не мають бути помітними ззовні, та й місця паркування вибирати ретельно.

  • Матеріал бланка
  • Конструкція, яка зручніша
  • Довжина, на що вона впливає
  • Строй і тест, як це розуміти
  • Дорогі спінінги, кому підійдуть і чому

Отже, спінінгове вудилище, яке вибрати. На перший погляд, особливо новачкові, складно зрозуміти, на чому ж зупинитися. Виробники буквально завалюють своєю продукцією, яка відрізняється як ціною, так і рівнем виготовлення. Спочатку звернемо увагу на матеріал, з якого зроблено вудилище, точніше його бланк, саме від цього залежить, наскільки комфортно буде ним рибалити і як точно передаватиметься інформація від того, що відбувається під водою, в руку рибалки. Звичайно, відстежувати контакти з рибою, дном або ще чимось, можна і по шнуру, але від дзвінкого інформативного бланка відмовлятися зовсім не варто. Звичайно, розібратися у всіх технологічних нюансах з наскоку не вийде, але, за великим рахунком, це й не потрібно, для цього є правильні продавці-консультанти та огляди на ютубі, до речі, нагадаємо, що й купувати слід тільки в солідних продавців із гарною репутацією, це, як мінімум, третина вдалої покупки. Якщо казатимуть, що матеріал бланка - це все маркетингові штучки, бери, мовляв, що простіше і буде тобі щастя, то таких порадників слухати не варто, можливо, вони нічого кращого за легендарний Крокодил у руках і не тримали.

Конструкція вудилища також відіграє важливу роль, чим менше колін і стиків між ними, тим більша чутливість і міцність вудилища. В ідеалі, звісно, буде ододільник, але він дуже незручний у перевезенні, короткий ще куди не подінешся, а ось довший вже вимагає до себе особливого ставлення. Тому стандартний варіант наразі - саме дводільник зі штекерним кріпленням, це оптимальний варіант у сенсі компактності в складеному вигляді, міцністю і чутливістю. Далі йдуть трьох, чотирьох і навіть п'ятичастники зі штекерним з'єднанням, особливо актуально для мандрівників і рибальських походів, під час яких особливі вимоги висуваються до багажу. Якщо має бути авіапереліт, то до транспортувальної довжини вудилища варто приділити особливу увагу, там вимоги дуже суворі. Готельна категорія - це телескопічні вудилища, основна перевага яких саме компактність, водночас якщо брати саме спеціалізовані моделі, то і з міцністю буде все гаразд, особливо у варіантів від іменитих виробників. Отже, при виборі спінінга його конструкція далеко не остання справа.

Наступний важливий параметр спінінгового вудилища - це його довжина. Тут відіграє роль не тільки місце риболовлі, а й метод, і з берега доведеться рибалити, або з човна. Якщо збираємося ловити на невеликих водоймах, та ще й із зарослими берегами, то вибираємо спінінг не надто довгий, такий буде для цих умов зручнішим. Для більших річок і озер коротуни будуть недоречні, за рідкісним винятком, тут підійде вудилище завдовжки щонайменше 2.5 метра, а то й довше. Є риба, ловити яку короткими спінінгами просто не вийде і далекі закидання просто необхідні, наприклад, для риболовлі на жереха. Іноді під нього беруть навіть серфові вудилища, але це вже специфічне рішення, оскільки вони важкуваті і не дуже-то розраховані на постійні часті закидання. Особливі вудилища бажані і для твічингу, як за довжиною, так і за жорсткістю, потрібно звернути увагу на це. Зазвичай що довший спінінг, то далі закид, але плюсом йде вага і, у недорогих моделей, зниження чутливості. Особлива вправність знадобиться і під час взяття трофея, руками це зробити буде складніше, знадобиться підсак з відносно довгою ручкою. Для човна заведено брати не надто довгі спінінги, потреби в далеких закиданнях, як правило, немає, за винятком риболовлі на жереха, а управлятися короткими бланками в човні зручніше, як не крути.

Часто багато запитань, особливо у новачків, викликають такі параметри спінінга, як лад і тест. У певному сенсі, це значення абстрактні і відрізнити, скажімо, швидкий лад від надшвидкого зможе не кожен, тут знадобиться досвід, ну, або досвідчений довірений порадник, є ще відео ролики в інтернеті, але довіряти всім підряд там я б не став. Хоча лад вудилища річ важлива, ігнорувати його не варто. Тест вудилища також дуже важливий, зазвичай вказують тест за вагою приманок, рідше - за шнуром. Тест за вагою вказує рекомендовану вагу вантажу, зверніть увагу, разом із приманкою, а не тільки свинцю або вольфраму, на які можна ловити, а тест по шнуру, відповідно, його рекомендовану розмірність. Ці значення, якщо говорити про відповідальних виробників з хорошою репутацією, цілком відповідають дійсності, нерідко буває так, що запас потужності навіть більший за заявлений, так би мовити, «захист від дурня». Зазвичай середнє значення є оптимальним, але ближче до крайніх значень спінінг теж цілком працює, щоправда, залежно від конкретної моделі, все індивідуально. Висновок - при виборі обов'язково враховуйте лад і тест, це важливо.

Насамкінець постараюся дати відповідь на таке запитання, а чи варто купувати дорогі спінінги, чи можна обійтися чимось дешевшим, а то й зовсім найдешевшим, що є з недорогого. Тут потрібно дивитися насамперед за своїми можливостями, закладати машину в заставу заради купівлі якогось супер-пупер вудилища, точно, не варто. Вибирайте за своїми можливостями. Далі, зовсім вже дешевку брати теж не варто, краще назбирати грошей і взяти дорожче, але й краще. Повірте, дорожчі варіанти не просто так коштують дорожче, але вудилища за зовсім вже екзотичними цінами брати, найімовірніше, більшості рибалок теж ні до чого, здебільшого це або спеціальні моделі під специфічні умови, а то й зовсім статусні речі для певного кола людей. Тому раджу зупинитися на золотій середині, виходячи зі своїх фінансових можливостей. Новачкам одразу купувати дорогі спінінги не раджу, навіть якщо гроші є. Спочатку купіть щось простіше, але не зовсім шлак, а то розчаруєтеся і риболовлю закинете. Згодом зрозумієте, що потрібно і важливо саме вам, ось тоді ласкаво просимо в магазин, за так званим «професійним» вудилищем, робити свій особистий, усвідомлений вибір.

Вибрати й купити спінінг, аксесуари та приманки для лову хижої риби з доставкою по Україні в інтернет магазині FishBum, Київ. Якщо в процесі вибору виникнуть питання, ми постараємося допомогти знайти на них кваліфіковані відповіді.

Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->