Сучасна риболовля на спінінг
Ловля хижої риби на спінінг - це вельми захопливе заняття, яке підкорило не одне покоління чоловіків, утім, жінок серед прихильників цього виду риболовлі теж не мало. Ще б пак, адже потрапити до лав шанувальників спінінга дуже просто, для цього достатньо відчути запеклу атаку риби, і вже прокидається десь глибоко в душі стародавній інстинкт мисливця, і ось уже від однієї думки про риболовлю зі спінінгом геть втрачається спокій, а кращою темою для розмови стає обговорення рибальських пригод із колегою по захопленню.
- Основні напрямки спінінгової риболовлі
- Де живе хижа риба
Спінінговою риболовлею спочатку вважали ловлю риби, під час якої для упіймання трофея потрібно було крутити котушку, так чи інакше маніпулюючи приманкою. Часи були нехитрі, тоді частіше ловили або на сітки, пастки, або своєрідними закидушками, прототипами сучасних фідерних снастей. У принципі, сучасний спінінг має на увазі щось подібне, хіба що котушку використовують у більшості рибальських стратегій, включно з ловом мирної риби з підгодовуванням. Але все-таки спінінг є спінінг, і його ні з чим не переплутаєш. З плином часу з'явилися особливі напрямки спінінга, а саме:
- Ловля на блешні, приманки з металу, найчастіше обертові, коливні або пількери. Обертові блешні можуть додатково довантажуватися, тоді їх можна далі закинути і глибше провести, та й волосінь крутити вони не будуть. Зате класичні "вертушки" дадуть змогу обловити мілководні трав'янисті ділянки, де часто полюбляє стояти риба, включно з хижаком. Під час лову щуки обов'язково використовуються міцні повідці для захисту від зрізу. Блешні "колебалки" мають особливу гру, і бувають найрізноманітніших розмірів. Вони відмінно закидаються і вміють ефектно сипатися на паузі, таким чином спокушаючи пасивну рибу. Ультралегкі й легкі колебалки набули дуже широкого поширення, на них успішно ловлять навіть таку екзотику, як форель, нерідко попадається на них навіть мирна риба. Ну, а великі класичні колебалки буквально косять трофейних щуку, сома, окуня і судака.
- Воблери з'явилися відносно недавно, але вже виділилися в потужний самостійний напрям, регулярно поповнюючись новими приманками. Нерідко ці приманки коштують недешево, але зате дають величезний простір для експерименту, бо мають нескінченну кількість варіантів анімації, різновидів забарвлень і форм. Вони здатні ефектно копіювати той чи інший кормовий об'єкт полювання хижої риби, тим самим відсікаючи небажаний сегмент, приваблюючи саме того хижака, який цікавий. Також саме за допомогою воблерів можна точно реагувати на зміну поведінки потенційних трофеїв, наприклад, пов'язаних зі зміною погоди або сезонністю. Гра цих приманок здатна змінюватися в діапазоні від високої активності до завмираючої, аж до зупинки і зависання в товщі води на заданому горизонті.
- Джигова риболовля на спінінг, мабуть, найпотужніший напрям сучасного спінінга. Це ловля, що передбачає своєрідну ступінчасту проводку, найчастіше приманками з м'якого силікону, оснащеними спеціальними огрузками зі свинцю або, рідше, вольфраму. Зазвичай таким методом обловлюють найглибші місця водойм, ділянки з течією, але це досить універсальний метод, тому він і настільки популярний. Успіх у цій риболовлі досягається завдяки правильному підбору форми приманки, її розміру, забарвлення, швидкості проводки. Важливе значення має також тривалість зависання перед падінням на дно. У джиговій риболовлі також використовується повідець, під час лову щуки або сома - це має бути особливо міцний, стійкий до стирання, допускається навіть грубий повідець, а ось у всіх інших випадках використовують максимально можливо тонкий і непомітний поводок, найкраще з флюрокарбону. Використання додаткових елементів оснащення, таких як вертлюжки, застібки, кільця бажано звести до мінімуму, вищий пілотаж узагалі обходиться без них, так і снасть виходить помітно чутливішою, і рибу вона насторожує менше, і сміття збирає не так сильно.
Одне з найактуальніших питань, які турбують рибалку, це як знайти рибу, де ж вона мешкає? Відповідь на поверхні, там, де їй комфортно і є їжа. Хижа риба харчується мирною. А значить переміщається за нею слідом і завжди перебуває поблизу. Так чи інакше, виявивши зграї мирної рибки, завжди можна розраховувати зустріти поблизу і "пастухів", навіть якщо вони і не помітні, будьте впевнені, вони поруч. Причому це можуть бути досить глибокі місця, або мілководні, спінінгіст може виявити свій потенційний трофей де завгодно, все залежить від пори року, температури води. Погоди, і так далі.
Ось так, у двох словах, йдуть справи із сучасною спінінговою риболовлею. А якщо виникла необхідність, то можна вибрати і купити приманки і снасті для риболовлі в інтернет магазині FishBum, Київ, Україна.