Збираємося за хижою рибою восени

Збираємося за хижою рибою восени

25.10.2024
0

Осінь і ловля хижої риби давно стали майже синонімами, щойно вода починає остигати, чимало спінінгістів вирушають на берег улюбленої водойми зі снастями і починають активно шукати зустрічі зі своїм трофеєм. Найдосвідченіші спінінгісти навіть знають конкретні точки виходу судака, щуки або окуня, оскільки провели на них не один рибальський сезон і мають серйозні практичні знання і навички. Звичайно, знання місцевості дуже допомагає в риболовлі, але і снасті з приманками справа далеко не остання, тому сьогодні поговоримо саме про це, щоб бути готовими до зустрічі з рибою своєї мрії.

  • Як одягнутися на осінню риболовлю
  • Спінінг і котушка для лову з берега і з човна

Осінню риболовлю на хижака можна умовно розділити на два різновиди: ходова риболовля з берега і ловля з човна. Перша полягає в постійному пошуку активних особин, із зупинками в найцікавіших перспективних місцях, друга пов'язана із сидінням на місці в човні, найчастіше під мотором, рідше на веслах. Само собою зрозуміло, що, знаючи особливості кожного виду лову, потрібно правильно одягатися, щоб не застудитися і мати можливість займатися улюбленим захопленням. Взуття також дуже важливе, замерзли ноги - кінець риболовлі.

Ходова ловля хижої риби на спінінг дуже захоплива і нерідко здобичлива, переходячи з місця на місце, ніколи не знаєш, хто чекає на вашу приманку, тому немає відчуття нудьги, як буває, коли ловиш на одному місці і не клює. Дуже добре мати можливість заходити у воду й закидати вздовж водної рослинності, виходити за лінію берегових кущів або дерев, що нависають над водною гладдю, у цьому допоможе високий забродний комбінезон, але в ньому добре блукати у воді, а ось суходолом на досить далекі дистанції переміщатися - це на любителя, і тільки в найзручніших моделях, які передбачають це. Інша справа ходити берегом у зручних кросівках або черевиках, у цьому разі можна подолати кілометри, але ось у воду в такому взутті не зайдеш. Компромісним варіантом є чоботи з ПВХ, вони легкі, теплі й не промокають, у них і ходити відносно зручно, і у воду зайти можна, якщо не надто глибоко, та й коштують вони не дорого. Є маса варіантів на вибір, тому саме їх краще використовувати на ходовій спінінговій ловлі. До речі, в човні в них також буде зручно, навіть можна виходити на заболочений берег.

Ловля з човна пов'язана з малою рухливістю, особливо якщо ловити «під мотором», тому краще одягнути костюм з куртки і комбінезона, такий, як використовується для риболовлі пізньої осені та взимку. На тіло одягаємо термобілизну, гарними будуть і всілякі флісові кофти, та й узагалі, щоб термоодяг працював правильно, потрібно, щоб увесь одяг мав дихальні властивості, інакше відволожиться «слабка ланка», а там і до застуди не далеко. До речі, нині і головні убори є з аналогічного матеріалу, вони також рекомендуються до використання. Одяг для човнової риболовлі потрібно підбирати такий, що не буде сковувати рухи рибалки, інакше не довго й за борт вивалиться.

Снасті для спінінгової риболовлі на хижу рибу потрібно підбирати залежно від того, з берега будемо рибалити чи з човна. Якщо рибалити на березі, то, найчастіше, є необхідність далеких закидань, отже, і вудилище знадобитися довге, з відмінними кидковими здібностями, але це якщо ловити на досить великих водоймах. А ось для невеликих річок, озер, та ще й із зарослими берегами, такий спінінг не підійде. Винятком буде і твічінг, вудилищем під три метри просмикувати воблер буде не дуже зручно. Для човна також ліпше вибрати спінінг помірної довжини, оскільки, по-перше, кидати в цьому разі далеко зазвичай не потрібно, по-друге, брати рибу буде не зручно, якщо один на борту, знадобиться підсака або багор із довгою ручкою, по-третє, якщо є напарник, заважатимете одне одному. Загалом, поставтеся до вибору спінінга досить відповідально, взявши до уваги максимальну кількість чинників, все не передбачите, звичайно, але хоч постараєтеся.

До хорошого спінінга знадобиться відповідна котушка, зазвичай безінерційного типу. Найперша вимога до неї - ідеальне укладання шнура, особливу увагу слід приділити цьому моменту при використанні тонких діаметрів. Якщо не хочеться сильно морочитися, можна купити котушки від перевірених виробників, таких, як Дайва (Daiwa) і Шимано (Shimano), як правило, їхні вироби проблем не доставляють, за умови належного догляду та акуратного використання здатні працювати роками й навіть десятиліттями, тож у підсумку виходить навіть дешевше, ніж користуватися бюджетними варіантами, які можна купувати раз на рік, та й підвести вони можуть у будь-який момент.

Що стосується плетених шнурів, то їх можна віднести до витратних матеріалів, підбирати під свої умови лову і «хотєлкі» краще самому рибалці, адже порадників у цьому питанні дуже багато, а ось єдино правильної відповіді не існує. Вважається, що шнур з 4 ниток більш живучий, стійкий до абразиву і не дорогий, а з 8 ниток більш чутливий, слизький, летить на викиді далі. Менше шумить у кільцях, але й дорожче буде. Є два великі конкуренти у виробництві плетінки, це Китай і Японія. Втім, і в японців почали з'являтися непогані досить бюджетні серії, та й китайці нерідко виготовляють свої шнури з японських матеріалів на хорошому обладнанні, даючи в результаті чудовий, довгоживучий продукт.

Вибрати й купити снасті, одяг і взуття для спінінгової риболовлі восени, взимку з доставкою по Україні в інтернет магазині FishBum, Київ. Якщо в процесі вибору виникнуть питання, ми постараємося допомогти знайти на них кваліфіковані відповіді.

Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->