Знову осінь, знову щука

Знову осінь, знову щука

08.09.2023
0

Старт осені відзначається початком похолодання води та першою активністю риби загалом і хижої риби, зокрема. Цей період очікуємо всіма рибалками, і ми не стали винятком. Звичайно, займатися улюбленим захопленням найкраще далеко від суєти, що стала буденністю, тому вибір місця був не складним і не довгим, звісно, вирушаємо на нашу улюблену річку, Десну. Якими видалися рибальські пригоди цього разу, про це можна дізнатися, переглянувши відео про рибальські пригоди на Десні, відвідавши наш ютуб канал про риболовлю FishBum.

  • Десна прекрасна, як завжди
  • Тепла вода, де шукати щуку
  • Рибальські тонкощі

Найкращий час для лову хижака, за класикою, звісно ж, ранок, саме в цей період уся риба активізується, а разом із нею виходить на полювання і щука. Як бонус до рибальського драйву додаються чудові краєвиди природи, яскраві фарби розквіту і чистий, настояний на травах і квітах. При цьому вся ця краса не набридає, а навпаки, з кожним разом відкривається з нового боку. Особливо сприятливий вплив Десни після тижневого перебування в кам'яних джунглях. І це очевидно для будь-кого, хто побуває на її зачарованих берегах.

Отже, осінь хоч і настала за календарем, але фактичного похолодання поки що не спостерігається. Зате ночі стали прохолодними, і саме на цей факт ми сподіваємося, вибираючись на чергову риболовлю спінінга. Де ж шукати рибу в таких умовах, ось яке питання цікавить абсолютно всіх спінінгістів. Відповімо відразу, однозначної відповіді на це запитання просто не існує, але ось дещо з цього приводу знати треба, хоч гарантії улову це і не дасть, зате шанси на піймання трофея збільшить. Шукати щуку, саме цю зубасту хижачку будемо ловити сьогодні, варто на відносно мілководних ділянках річки. Саме тут воліє триматися потенційна здобич великих розбійниць, як-от дрібна рибка, рачки або п'явки, та й усілякі личинки, повз яких не пройде жоден хижак. Тому ловлячи в такому рельєфі є шанс упіймання не тільки щуки, тут часто вештаються судак, окунь, і навіть головень із жерехом, а ближче до сутінків їх відвідує навіть сом. Зробимо застереження, великі мілководні ділянки не цікаві самі по собі, це, по суті, просто підводна пустеля, зате якщо мілини перемежовуються з ямками і ямами, на них нанесло корчів і гілок, є трав'яні зарості - це саме те, що потрібно. Є де хижакові перепочити, і засідку зробити, та й вибрати найапетитніший об'єкт для полювання є з чого.

Досить часто спінінгіст стоїть перед вибором, з яких ділянок почати облов території, адже якщо почати закидання неправильно, то можна розполохати підводних мешканців, особливо якщо це великі екземпляри. Однозначної відповіді на це запитання не існує, але ми вважаємо, що найобережніша риба стоїть на мілководді під берегом, тому починаємо облов звідси. На деякому віддаленні риба не така полохлива, вона почекає, доки ми обловимо ближні дистанції, нікуди не дінеться.

Якщо не ловиться, то це зовсім не означає, що риби тут немає, дуже можливо, що саме ця приманка їй не цікава. Робимо висновок і міняємо її кардинально, наприклад, із силікону на блешню коливалку, або, якщо дає змогу обстановка, на воблер, нерідко це приносить позитивний результат. Не варто зациклюватися на чомусь одному, та й кожна рибальська тактика цікава по-своєму.

Ловити щуку без повідця не варто, занадто висока ймовірність зрізу приманки разом із трофеєм. Який же повідець використовувати? Звісно, можна взяти класичний повідець із металу, й іноді альтернативи йому немає, наприклад, під час твічінгового лову на джерки, у такий спосіб борються з перехлестами. Але це вже рівень досвідченого рибалки, звичайному спінінгістові варто звернути увагу на флюрокарбон, він і досить міцний, і у воді майже невидимий, і на гру приманки практично не впливає. Але є один нюанс, діаметр флюрокарбонового матеріалу на щуку має бути не менше 0.5 мм, інакше зуби хижачки її здолають.

Якщо зубаста не відгукується, варто поміняти проводку. Ловимо сходинкою - переходимо на рівномірку, і навпаки. Часто допомагає активізувати клювання зміна швидкості підмотки, плавності й різкості підкидів тощо. Інакше результату домогтися буде дуже складно, часом і неможливо. Пам'ятаємо, сьогодні у риби один настрій, завтра вже інший, а отже, подача приманки має відбуватися по-різному.

Сподіваємося, що наше відео допомогло перейнятися тим позитивом, який було отримано на березі чудової української річки Десна, а поради в цій статті допомогли здобути трохи рибальського досвіду. Якщо потрібно купити уловисті рибальські снасті, то зробити це можна в інтернет магазині товарів для риболовлі та активного відпочинку FishBum, Київ, Україна.Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->