Снасті для лову фідером
Риболовля на фідер у нашій країні відносно молодий вид лову, але вже має досить широке коло своїх шанувальників. Для багатьох фідерна риболовля стала справжнім одкровенням, особливо після грубуватих снастей радянського періоду, яких, чого гріха таїти, також було не густо. Фідерна ловля ж дала змогу дуже точно налаштовуватися на ловлю конкретної риби, скрупульозно підбираючи кожен елемент оснащення, налаштовуючи снасть, буквально, як музикант скрипку. Щоб повністю описати цей процес, знадобиться книжка, та ще й не одна, у цій статті ми висвітлимо тільки загальні моменти.
- Вудилище і котушка для фідерної ловлі
- Фідерне оснащення
- Аксесуари та інші корисності для комфортного лову на фідер
Риболовля починається з вудилища, і фідер у цьому не виняток, тому процес підбору фідерних снастей починаємо з вибору саме його. Тут важливо вибрати розумний компроміс між потужністю і комфортом рибалки. Від самого початку, перед візитом до магазину потрібно бути готовим відповісти, де саме найчастіше плануємо рибалити і який трофей є переважною метою. Варіант «дайте щось універсальне, щоб на всі випадки рибальського життя» не варіант. Ні, в крайньому разі вам продадуть щось, якщо продавець зрозуміє, що покупцеві все одно, що саме купувати. Найімовірніше, це буде залежаний товар, його теж потрібно продати, і на нього навіть можна буде ловити, напевно, зараз зовсім уже барахла не випускають. Але ось ловити таким вудилищем буде трохи некомфортно, втомлюватися рибалка буде швидше, кидати воно буде на коротшу дистанцію, або навпаки, виявиться довшим, ніж потрібно, скажімо, у кущах на березі невеликої річки. Тому відповідаємо для себе на такі запитання:
- На яких водоймах переважно плануємо рибалити
- Яка в передбачуваних місцях очікується течія, сильна чи не дуже
- На яких дистанціях зазвичай стоїть риба
- Яку саме рибу збираємося ловити
Це основні запитання, відповіді на які варто знати в будь-якому разі, найімовірніше будуть і ще уточнення, відповіді на них краще дати, хоча б приблизно.
Після того, як вибрали вудилище, підбираємо під нього котушку, зазвичай безінерційну. Зазвичай це варіанти зі шпулями 4000-6000, що менше - це вже під пікер або спінінг, більше - під коропову або морську риболовлі. Передавальне число краще силове, в межах від 4.7:1 до 5.0:1, це найбільш часто використовувані фідерні безинерційки. Розмір шпулі прив'язується, зокрема, під перше кільце вудилища, велика шпуля на котушці погано поєднується з маленьким діаметром першого знизу пропускного кільця.
Фідерне оснащення має бути якісним, оскільки головний принцип у ньому - жодного зайвого грама у вазі вантажу, жодної сотої міліметра в діаметрі волосіні повідця або основного шнура, і так далі. У таких умовах будь-яка надмірна економія загрожує обривом монтажу або сходом трофея. З іншого боку, грубе оснащення не принесе того задоволення від процесу, та й рибу воно, найімовірніше, насторожить, або зовсім відлякає.
Аксесуари у фідері відіграють особливу роль, як крісла та інші корисні речі, про які варто подумати заздалегідь, тому що вони, часом, коштують істотних грошей. А з іншого боку, купуються вони не на один день, тож особливо переживати з цього приводу не варто. Якщо купити надійну якісну річ, то і служити вона буде довго, в крайньому випадку її можна буде відносно легко продати. Обов'язково знадобиться крісло, бажано - спеціальне, фідерне, щоб можна було його оснастити додатковими обважуваннями, для зручності. Ще добре б обзавестися великою парасолькою, вона і від сонця захистить, і від дощу вкриє. Вона повинна мати можливість надійного і простого кріплення. Для прийняття трофея на березі обов'язково знадобиться легкий підсак із досить довгою ручкою. Сіточка підсачка краще з дрібним вічком, з прогумованого матеріалу, зазвичай складана. Обов'язковий також великий спортивний садок, у якому риба почуватиметься вільно, і не загине за півгодини навіть на спеці, зазвичай він має довжину метри 3-4, і навіть більше. Таку рибу без особливих проблем наприкінці сесії можна буде випустити назад у рідну стихію. Взагалі то існує величезна кількість всіляких аксесуарів для фідерної риболовлі, вище було згадано тільки найосновніші, наявність яких, буквально, обов'язкова. Що саме буде корисно особисто вам, вирішуйте самі.
Ловля риби на фідер дуже багатогранна, дає змогу рибалці підлаштувати снасть під себе саме так, як він сам бачить і вважає правильним. Вибрати й купити якісні робочі снасті та аксесуари для фідерної риболовлі з доставкою по Україні в інтернет магазині FishBum, Київ. Якщо в процесі вибору виникнуть питання, ми постараємося допомогти знайти на них кваліфіковані відповіді.