Снасть на щуку

Снасть на щуку

06.10.2023
0

Осінь йде своєю чергою, прийшло помітне похолодання, риба почала активно годуватися. А значить немає приводу не сходити на риболовлю. Хто куди, а ми вирушаємо ловити велику щуку на великі приманки з силікону. Наші пригоди було знято на відео про ловлю великої деснянської щуки на спінінг, яке можна побачити на рибальському ютуб каналі FishBum.

  • Великій приманці щучий рот радий
  • Спінінг для лову щук
  • Оптимальна безінерційка під спінінг
  • Кілька слів про плетений шнур

Як показує наш, і не тільки, рибальський досвід, великі приманки в певний період не тільки не відлякують хижу рибу, а й, навпаки, є чи не найжорсткішою умовою її упіймання в принципі. Причому, на подібний силікон зазіхає навіть риба середнього розміру, тож ловля не буде нудною, напевно. Зате велика ймовірність упіймання заповітного бонуса, справжнього "крокодила". Пізніше, коли у риби почне дозрівати ікра, вона почне полювати за невеликою рибкою, і клювати, відповідно, стане на невеликі приманки, але це буде ще не скоро, а поки - тільки силікон від 5 дюймів і довше, тільки бігфіш, тільки хардкор.

У наш непростий час мати спінінг під кожен вид риб для більшості рибалок, на жаль, розкіш. Але знати основні принципи та особливості, все-таки зайвим не буде. На відміну від спінінга судакового, який має бути досить жорстким, правильне вудилище на щуку краще вибирати з параболічним, м'якшим ладом, але відверта "локшина" теж не підійде, тут оптимальною буде "золота середина". Річ у тім, що ця зубаста бестія під час виведення проявляє просто феноменальну активність, вона може дуже довго демонструвати дива акробатики, вискакуючи з води, трясучи широко розкритою пащею, крутячи переконливою головою, словом, приносячи рибалці чимало яскравих вражень, випробовуючи на міцність її снасті та майстерність. Занадто жорсткий бланк даватиме рибі своєрідну точку опори, що призведе або до сходу, або до обриву приманки, а нам це навіщо? Врахуємо також мінімальну розтяжність шнура і, як правило, неправильно налаштоване фрикційне гальмо. А ось своєчасно в'яжучий надмірно активну хижачку бланк відпрацює завжди, діючи в такий спосіб на боці рибалки. Решту параметрів можна вибирати на власний розсуд, але ось жорсткість і лад бланка, якщо, звісно, ловимо переважно щук, краще саме такі.

Після придбання спінінгового вудилища саме час подумати про безінерційну котушку. Її підбирають не тільки під конкретну рибу, вудилище, яке використовується, враховувати також обов'язково, а саме - загальне балансування, і що легший спінінг, то важливіша вага і розмір котушки, і навпаки, якщо в рибалки найпростіше і відносно грубе вудилище, то до такого, у принципі, підійде майже будь-яка безинерційка з типорозміром шпулі 3000 - 4000. У котушок є важливий параметр, передавальне число. Чим його значення більше, тим вища швидкість вимотування снасті, а чим менше, тим більше тягове зусилля вона може розвивати. Універсальне значення передаточного числа перебуває близько співвідношення 5.2 до 1, тому якщо не знаєте, яке саме для вас буде найкращим, беріть таке, до того ж їх більшість. Решта варіантів для досвідчених спінінгістів, які знають, чого саме хочуть домогтися від снасті. Є ще деякі нюанси, але це досить велика тема для окремої розмови.

Кілька слів про плетений шнур для риболовлі. На щуку найкраще підійде плетінка з достатньою міцністю, тонкість важлива тільки якщо планується ловити з берега на далеких дистанціях. А так універсальним можна вважати діаметр 1.0 за Японією або 0.165 мм по-нашому. Врахуйте, що такий параметр шнура, як діаметр, - відносний, у кожного виробника він може дещо відрізнятися від заявленого, через технічні моменти. До слова, найточнішими в цьому, як і багато в чому іншому, є японці, на відміну від їхніх китайських колег. Це не означає, що китайський шнур поганий, зовсім ні, але враховувати цей факт під час вибору варто. Забарвлення шнура, до речі, у спінінгу на клювання практично не впливає, оскільки майже завжди використовується спеціальний поводок. А ось на зручність процесу, для самого спінінгіста, вплив впливає, перевірено на особистому досвіді, особливо під час лову в складних місцях, в умовах слабкої освітленості, обов'язково враховуйте це.

Обговорювати снасті можна годинами, тому якщо є питання, то телефонуйте нам, допоможемо вибрати і купити робочі снасті та приманки для риболовлі, в магазині FishBum, Київ, Україна. Охоче поділимося своїми знаннями і досвідом, а вони у нас є, повірте.Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->