Щука на жерлицю взимку
Як зловити щуку взимку на жерлицю
Різновиди приманки жерлиці для зимового улову щуки. Місця, в яких потрібно шукати щуку у зимовий період. Якими є оптимальні снасті для здійснення лову щуки на свіжому льоду. Види, а також розміри живця для лову щуки у зимовий період.
Щука є типовою прісноводною рибою, яка мешкає в річках або озерах. Вона може вирости до 180 см завдовжки, набирати вагу близько 32 кг. Настільки великі та красиві екземпляри зустрічаються досить рідко, тому щоб досягти таких величезних розмірів, вони мають прожити близько 30 років.
Щука часто веде хижий спосіб життя. Вона завжди харчується іншою подібною рибою і навіть значно дрібнішими особами свого роду. Однак цей хижак ніколи не відмовляється і від того, щоб поласувати іншою їжею. У його раціон часто входять звичайні жаби, дуже комахи, і навіть численні рептилії, невеликі кроти, мишки, дуже дрібні птахи, які найчастіше перебувають безпосередньо лежить на поверхні води, і навіть їх пташенята. Ця риба дуже ненажерлива! Вона цілком здатна заковтнути велику тварину, розміри якої можуть становити до 1/3 від довжини всього тіла.
Місця лову з льоду, тактика та стратегія
Взимку щука вважає за краще знаходитися в різноманітних ямах, які є найглибшими місцями будь-якої водойми. Риба виходить звідти лише за необхідності пошуків їжі. Особливу активність цей хижак може проявити в зимовому місяці грудні, а також початку березня. Шукати його потрібно:
- Біля великих ям
- На середині будь-якої водойми. Риба цілком може порахувати, що на подібній відстані від берегів і може бути найбільш глибоке місце
- Біля великих корчів, а також інших нагромаджень, у яких цей хижак дуже любить чекати на свою чергову довгоочікувану жертву
- У тих місцях, де у водойму впадають кілька струмків
- Безпосередньо біля різних стрімких берегів
Щоб гарантовано підшукати місця проживання щуки, потрібно використовувати класичний ехолот. Але це дуже дорогий пристрій, який не кожному хочеться купити. Тому краще заздалегідь здійснити уточнення місцезнаходження цієї риби значно більш досвідчених рибалок. Якщо ж спитати нема в кого, то спробуйте скористатися раніше розглянутими рекомендаціями, а потім проведіть експерименти самостійно.
Для початку, спробуйте зайнятися встановленням жерлиць у різних точках, щоб збільшувати шанс на затримання хижака. Ставте їх на рівній дистанції не більше ніж 20 метрів безпосередньо один від одного. Інакше ви значно більше витратите свого часу на ходьбу безпосередньо льодом, ніж на саму рибалку.
Для успішного лову щуки потрібно знати такі правила:
- Ця риба зовсім не любить сонячної або досить вітряної погоди. У подібні дні вам краще взагалі відмовлятися від здійснення риболовлі.
- При перепадах атмосферного тиску риба-хижак також не клює.
- Щука дуже любить хмарну погоду. Особливо хороше клювання спостерігається в такі дні, коли йтиме сильний сніг.
- Як і будь-яка інша хижа риба, даний мешканець водойм дуже обережний, з серйозною побоюванням він відноситься і до стороннього шуму. Тому, ви неодмінно повинні дотримуватися суворої тиші під час риболовлі.
- Хижак активно клює безпосередньо на світанку або за годину до заходу сонця. Але зловити щуку можна й у будь-який інший час доби.
- Поверхня лунки потрібно ретельно замаскувати снігом або сильно подрібненим льодом. Якщо цього не вам не зробити, то сонячне світло здатне відлякати щуку від місця, де відбувається риболовля.
Вирішили половити на жерлицю взимку? Тоді виберіть водоймище, де глибина не більше 2 метрів. Опустіть туди волосінь з грузилом і принадою на глибину близько 15 метрів, встановіть спеціальний прапорець і не забудьте, що до дна приманка не повинна діставати приблизно 50 см.
Запам'ятайте, щука - це дуже хитра рибина, здатна терпіти більше кількох годин. Запасіться терпінням. Якщо вам не пощастило, переставте жерлицю в інше місце.
Відповідні снасті
Для упіймання великої щуки вам, в першу чергу, знадобиться правильно підібрана жерлиця. Найчастіше професійні рибалки використовують:
Жерлиці із широкою основою у вигляді пластикового кола. Їм майже повністю закривають всю лунку, захищають її від холоду, а також сонячних променів, що проникають. При використанні подібної жерлиці вам точно не доведеться замаскувати лунку купою снігу та льоду.
Жерлиця зі складною триножкою, яка майже не закриває поверхню всієї лунки і вимагатиме подальшого присипання води невеликим снігом.
На рейці, закріпленої в снігу або за допомогою крижаної крихти. Дана жерлиця також не зможе захистити лунку від сонця і впливу сильного морозу.
Підготуйте гачок, волосінь, грузило, а також повідець. Гачок вибирається одинарний, подвійний або потрійний. Більшість рибалок підбирає відповідний потрійний гачок, що має номер 6, 7 або 8. Лісочка також повинна витримати вагу найбільшого хижака. Найкраще взяти міцну монофільну волосінь, що має товщину більш ніж 0,35 мм.
Грузило для щуки рекомендовано у формі класичного обтічного еліпса. Це точно не дозволить грузилові застрягти в кількох корчах. Вага даної снасті має бути приблизно 6 грамів. У цьому випадку, навіть живець не тягатиме цей гачок практично по всій водоймі. Якщо ж ви рибаєте на річці, яка має сильну течію або підібрали надмірно глибоке місце, можна збільшувати масу грузила приблизно до 15 грамів.
Успіх здійснення упіймання щуки багато в чому залежатиме від правильного підібраного повідця. Раніше на вилов цієї риби виходили з деякими повідками з нержавіючої сталі, кевлару або вольфрамового дроту, тому що цьому хижакові буде важко перегризати ці метали. Але нове покоління професійних рибалок по праву вважає, що цей повідець лише бентежить рибу своїм блиском і застосовують практичніший флюрокарбоновий повідець, він чудово зливається з водою.
Супутнє спорядження
Вам точно знадобиться багорик та черпак для лову шуги. Як тільки ви побачите щуку, за допомогою багорика, ви потягнете її за нижню щелепу та витягнете на сніг. Головне, щоб щука клюнула як слід. Для цього, вам доведеться почекати, поки волосінь перестане розмотуватися і тільки потім підсікайте. Черпак для шуги добре підходить для маскування лунки снігом та льодом.
Види живця
Для лову даного хижака ідеально підходить живець, що володіє розміром близько 10-12 см. Це може бути і плотва, дрібний окунь або інша риба. Головне, щоб вона жила в даній водоймі. Інші типи решти живого корму взимку майже не використовуються. Закріпити цю приманку можна також за зяброву кришку, ніздрі або нижню губу, спинку. Робити це потрібно дуже обережно, щоб не шкодити живцю. Він має бути дуже активним, інакше просто щука не стане його потім атакувати.
Вибирайте відповідне місце, приготуйте снасті та знайдіть кращого живця. Пам'ятайте, що лише найретельніша підготовка до риболовлі принесе великий успіх і гарний улов.