Щука, скоро у всіх водоймах

Щука, скоро у всіх водоймах

01.09.2023
0

Осінь є однією з найулюбленіших пір року у спінінгістів, і для цього є вагомі причини. Саме в цей проміжок часу вся риба згадує, що скоро зима, а отже, настав час готуватися до суворих холодних умов, і старт до цього процесу дасть похолодання води. А поки що можна здійснювати пробні вилазки, що ми і зробили. За результатами було відзнято відео про ловлю щуки на річці Десна, яке можна побачити на рибальському ютуб каналі FishBum.

  • Де знайти щуку на Десні
  • Робочі приманки на хижу рибу
  • День на риболовлі в рахунок життя не зараховується

Місцезнаходження щуки на річці Десна залежить, насамперед, від її розмірів. Більша воліє стояти на межі глибоких місць, або недалеко від неї. Саме тут вона почувається в безпеці, у будь-який момент може сховатися на глибині, та й влаштувати засідку їй у подібних місцях зручніше. Дуже добре, якщо поблизу буде мілководдя із заростями трави, коряжником або просто піщаними горбами, серед яких любить стояти дрібна рибка, якою щука й харчується. У таких точках дуже зручно дочекатися, поки дрібнота втратить пильність і підійде ближче, моментально вискочити із засідки, схопити здобич і відійти на вихідну позицію, адже хижачка не любить влаштовувати тривалі погоні, витрачаючи сили й ризикуючи зрештою так нікого й не зловити.

Якщо йдеться про меншу розбійницю, то вона вважає за краще перебувати на дрібніших, зарослих травою місцях, за що й дістала назву "трав'янка", це зазвичай екземпляри вагою в межах кілограма. Такі щучки є не тільки мисливицями, а й об'єктами полювання для більших сестер, і вони ніколи не проґавлять шанс проковтнути дрібнішу рідню. Дрібні хижачки більш поширені і передбачувані, знайти їх можна буквально скрізь, тому саме вони найчастіше стають рибальськими трофеями, особливо серед спінінгістів-початківців.

Приманки на щуку підібрати не надто складно, саме тому цей хижак так улюблений новачками, та й не тільки ними. Справедливості заради, вона і в кулінарному сенсі цілком собі хороша, ловити її варто, однозначно. Так ось, коли щука активна, то зловити її можна буквально на що завгодно. Класика - це середні і великі блешні, що коливаються, які часто імітують улюблену здобич зубастої. Серед плюсів цієї приманки чудові кидкові характеристики і цілком демократичні ціни. Таку колебалку обов'язково варто мати при собі завжди, і не тільки мати, а й активно використовувати. У комплекті також має бути велика блешня "вертушка", вона здатна зробити риболовлю наодинці, оскільки чарівна для будь-якого хижака.

Далі, воблери, не надто дрібні, щука не буде витрачати сили і увагу на незначну нісенітницю, навіть не особливо велику. Краще буде, якщо воблер матиме розмашисту, потужну гру і гідну кидковість. Найбільш універсальними воблерами є суспендери, а ось для новачка рекомендуємо плаваючі моделі, як найпростіші, до того ж під час упору в підводну перешкоду під час проводки досить зупинитися, і вона спливе, уникаючи зачепа.

Ну і джигова риболовля, що стала вже класикою, ступінчастою проводкою з використанням силіконових приманок. Цим способом взагалі можна ловити будь-якого хижака, причому скрізь. Якщо освоїти цю стратегію лову, то з трофеєм можна бути майже завжди. Не клює щука, не біда, перемикаємося на окуня, тільки силіконку потрібно поставити поменше, і гачок акуратніше.

Щука дуже поважає великий силікон, тому не дрібнимо, ставимо приманку хоча б дюйма на чотири, але п'ять і шість дюймів занадто великими для щуки не будуть, перевірено на собі, навіть дрібниця повз таких не проходить, навіть дивно, як у пащу зубасту проходить, але проходить, факт.

Під час лову щук обов'язковим є спеціальний міцний повідець, інакше зріз монтажу дуже ймовірний, а нам це ні до чого. Найкраще для цієї мети підійде товстий флюрокарбон, але можна і метал, хоча в разі пасивної риби краще все-таки перший варіант, діаметра так від 0.5 мм і більше. Фурнітура - це не те, чим можна заощадити, пам'ятаємо про це, тим паче, що зараз у наявності маса чудових і відносно недорогих варіантів.

Ось і підійшов до свого завершення черговий день на риболовлі, як завжди, він був прекрасний і подарував чимало яскравих емоцій. Як завжди, з'явилася маса цікавих ідей, для реалізації яких потрібно купити дещо з рибальських снастей, зробити це можна в інтернет магазині FishBum, Київ, Україна.Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->