Рибальське підгодовування, роль у сучасній риболовлі

Рибальське підгодовування, роль у сучасній риболовлі

13.09.2024
0

Сучасний рибалка, який розуміє, не уявляє правильного лову мирної риби без підгодовування, та й раніше переважно ловили «білу» з кормом, а якщо й були ледарі, що обходилися без нього, то й улови в них були такі собі. Щоб правильно закормитися, важливо мати під рукою відповідну годівницю, і не одну. Які «кормаки» для чого, про це і поговоримо сьогодні.

  • Як зробити масовану попередню закормку
  • Годівниці для фідерної риболовлі
  • Флет-метод співтовариші

Для того, щоб практично гарантовано поставити мирну рибу в точку лову, важливо не просто «від ліхтаря» накидати чого попало у водойму, у перше-ліпше вподобане рибалкою місце. Необхідно спочатку попередньо половити там, з'ясувати, чи буває там риба в принципі. Одна, дві риболовлі та душевна бесіда з місцевими, найімовірніше, прояснять ситуацію. У разі вдалого «кастингу» приступаємо до підгодовування. Спочатку якомога точніше вибираємо місце лову, приблизно за добу до процесу закидаємо туди підгодовувальну суміш, з великою фракцією, у упереміш із землею, на течії - з глиною. Ці добавки важливо брати з місця лову, вона для риби звичніша. Можна скачати кулі, а можна і скористатися спеціальними об'ємними годівницями в поєднанні з особливими потужними вудилищами і котушками. Зазвичай годують цільними зерновими і макухою. Ці компоненти в жодному разі не мають бути зіпсованими, риба чітко відслідковує цей момент і може взагалі відійти, якщо їй щось не сподобається, тому все тільки свіже, перевірене і бажано без незрозумілих добавок. Найчастіше цю процедуру роблять під час лову коропа або сазана, але лящ теж буде вдячний, а ось устирочки і плівочки обійдуться, багато честі буде. Для цієї підгодівлі використовують найбільш ємні годівниці, що віддають вміст безпосередньо на дні, у воді, що стоїть, використовують так звані спомби Ракети, їх завантажують найчастіше пеллетсом або бойлами, під час ловлі великих коропів. Ще можна скористатися Коброю, особливим чином зігнутою трубкою, або Рогаткою, але це, в основному, для лову на поплавок, оскільки в цьому разі багато корму на точку давати не потрібно.

У наш стрімкий вік далеко не завжди є можливість ґрунтовно, без поспіху, підготуватися і вийти на риболовлю. Тому такий популярний фідер, коли можна просто схопити підготовлений снасті, забігти в найближчий рибальський магазин за підгодовуванням і насадкою - і можна мчати на берег, за трофеями. Підгодовування в цьому разі доставляють синхронно з монтажем, а що, просто і зручно. Годівниця в цьому разі є і вантажем, усе опиняється на дні поряд, і каша, і гачок із насадкою. Риба приходить на запах, заодно і гачок заїдає, краса. Справжній спортивний фідер дуже захопливе заняття. Легкий пилящий корм швидко і гарантовано збере невеликих представників підводного царства в точці лову і забезпечить більш-менш стабільне клювання, залежно від настрою риби. Якщо дрібнота - не наша мета, обираємо важкий корм із великою фракцією і запасаємося терпінням, солідна риба не терпить суєти. Правильний вибір годівниці зробить ловлю більш приємною і результативною. По-перше, звертаємо увагу на її вагу, вона не має перевищувати рекомендований виробником вудилища тестовий діапазон, природно, з урахуванням підгодовування, яке в ній міститься. На течії краще користуватися годівницями з тонкого дроту з великими отворами, вони відразу віддадуть корм і не будуть сильно парусити, грунтозачепи вітаються. У складних місцях, наприклад, на крутій брівці, в корчах, краще працюють пластикові годівниці з крильцями, вони дуже швидко спливають, навіть із рибою на гачку. Якщо потрібно підкорити наддалеку дистанцію, беремо Кулю, вона навіть зустрічний вітер пробиває впевнено. Зверніть увагу, якщо корм під час вимотування снасті з води все ще в годівниці, це неправильно, корм має залишатися в точці лову, а не кататися туди-сюди. Але є виняток.

Це коли ми ловимо на таку істинно народну снасть, як Вбивця карася, це така маленька пружинка з коротким повідцем, зазвичай кілька на монтажі. Для цієї нехитрої, але цілком собі уловистої снасті навіть спеціальний корм придумали з промовистою назвою «Пластилін». Діди таку снасть дуже поважають, карасика на озері потягнути, дешево і сердито, та що там діди, молодь теж не відмовляється, нагляду за цією снастю потрібно мінімум, перезакидати часто не потрібно, можна і шашлик посмажити, і покупатися, а рибка тим часом і сама якось спіймається. Є ще схожа снасть, але вже більш спортивна, Флет-метод називається. Теж туди-сюди часто тягати її не потрібно, щоправда, перед риболовлею бажано все ж підгодувати точку. У плоску годівницю трамбують досить клейкий корм, там же бойл або пеллетс на короткому повідку, для карася або коропа частування. Такий монтаж відмінно працює в стоячій воді, на мулистому дні, там він не провалюється в бруд, як будь-який інший на його місці. А трофей на нього може попастися ого-го. Виготовлення такого монтажу може здатися складним, тому можна придбати вже готовий, зв'язаний.

Вибрати й купити робоче підгодовування, годівницю для лову мирної риби з підгодовуванням, з доставкою по Україні в інтернет магазині FishBum, Київ. Якщо в процесі вибору виникнуть питання, ми постараємося допомогти знайти на них кваліфіковані відповіді.


Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->