Риболовля восени
Останнім часом осінь у наших краях щось почала затримуватися, начебто вересень уже, а температура все ще літня. Це, з одного боку, приємно, все-таки тепло і дні, переважно, сонячні, а ось із риболовлею якось не зовсім зрозуміло виходить, простіше кажучи, не клює, точніше, клює, але не зовсім те, що хотілося б, а саме - якось мало справжніх осінніх трофеїв, трапляються вони епізодично і не у всіх, напевно, риба теж не відчуває поки що наближення суворої зими, перебуваючи в розслабленому стані. Але рано чи пізно, але станеться похолодання, вода охолоне і почнеться те, чого з трепетом у душі очікує кожен справжній рибалка, а саме - осінній жор риби.
- Хижак, де шукати і ловити восени
- Мирна риба, на що звернути увагу
Хижа риба восени відрізняється від літньої, насамперед, своїм апетитом. Взимку, в холодній воді, все живе завмирає, ніби впадаючи в сплячку, заціпеніння. Кожен додатковий рух коштує істотних витрат енергії, тому активність риби мінімальна, отже, запасатися жирком потрібно завчасно, і осінь для цього чи не ідеальний час. Хижак восени нерідко ловиться цілий день, даючи можливість рибалці як слід насолодитися процесом, отримуючи запеклі клювання набагато частіше, ніж улітку. Тому, щойно температура води починає знижуватися, не варто сидіти вдома, а вирушати на берег і користуватися моментом.
Найчастіше восени ловлять окуня, щуку і судака, ці види риб популярні не тільки серед досвідчених рибалок, ловити їх обожнюють і новачки, бо це, мабуть, найпоширеніші і такі, що найчастіше трапляються на гачок, рибальські трофеї.
Окунь восени віддає перевагу не надто глибоким місцям, мілинам, де збивається в досить великі зграї мальок, які слугують йому кормом. З похолоданням води не так часто можна побачити знамениті окуневі котли, коли вода буквально закипає і риба вискакує з води, окунь в азарті, а дрібниця, рятуючись від мисливця. Але це не означає, що риби в цьому місці немає. Якщо минулими роками тут траплялися вдалі риболовлі, варто обловити це місце і цього року, можливо, окунева зграйка просто розподілилася на дні, а силіконовий рачок або черв'ячок на шарнірному джиговому монтажі допоможе зловити черговий рекордний трофей. Також обов'язково слід випробувати відвідний поводок, він дуже ефективний щодо цієї риби.
Щука восени особливо активна, ловити її можна починати вже наприкінці серпня, але в цей час вона здебільшого все ще сидить у заростях трави, тому можна пошукати глибинну рибу, яка мешкає на схилах ям, вибираючись звідти, щоб перекусити, знаючи такі місця, можна роздобути вельми важкі екземпляри. Приямні відносно рівні ділянки зручніше обловлювати всілякими блешнями і воблерами, а ось місця зі складним рельєфом, звали в вири краще «простукати» джигом, водночас не захоплюючись дрібними принадами, щука в цей час воліє їсти шматок побільше.
Судака також дуже люблять наші рибалки-спінінгісти, як за яскраве, буквально електричне, клювання, так і в кулінарному плані. Ця риба мешкає в глибоких місцях із твердим дном, вибираючись на мілководдя лише в сутінках. У світлий час восени судаків зазвичай беруть на джиг, ретельно підбираючи вагу огрузки, довжину, колір і форму приманки з м'якого силікону, до яких цей хижак особливо чутливий. У сутінках і вночі є сенс пошукати його на мілководді, куди він вибирається на полювання, улови тоді можуть бути істотними, аж до рекордних. Для такої риболовлі важливо мати здатність бачити і запам'ятовувати, де, і, що важливо, коли виходить ікластий повечеряти, щоб відвідувати такі місця частіше і в потрібний час.
Але не хижаком єдиним, як то кажуть. Мирна риба - теж цікавий об'єкт для лову. Восени вона збивається у величезні зграї і вирушає до місць зимівлі, дорогою від'їдаючись і радуючи рибалок чудовим клюванням. Знаючи місця ходу, можна ловити багато і регулярно, до того ж місця ці зовсім не обов'язково мають бути глибокими, нерідко такі дороги проходять по неглибоких ділянках, мабуть, це пов'язано і з кормовою базою, адже там можна ще й добряче підгодуватися на мушлі.
Найкращі результати осіння риболовля мирної риби дасть під час лову з підгодовуванням, варто враховувати, що що холоднішою є вода, то менш калорійним має бути підгодовування, інакше риба може насититися й піти, ліпше не ризикувати й використовувати спеціальні суміші для холодної води, або розбавляти літні кормові суміші просіяною землею чи підготовленою глиною.
Як насадку восени використовують переважно тварини, опариш або червоний черв'як. Також добре піде мотиль, як на гачок, так і в підгодовування, але з ним потрібно бути обережним, бо він здатний приваблювати риб'ячу дрібноту, зокрема, ненажерливого окунька або плітку.
Не варто залишати поза увагою і зростаючу прозорість води і пов'язану з цим необхідність використання акуратніших снастей, тонких лісок і гачків найдрібніших розмірів, чим ближче до зими, тим актуальнішою буде ця тенденція. Для того, щоб особливо активна риба не обірвала тонкий повідець, можна використовувати фідергам, особливу гуму, яка в'яжеться між основною волосінню або відведенням і повідцем, вона амортизує під час ривків трофея, згладжуючи їх і пов'язуючи рибу, полегшуючи виважування.
Вибрати й купити рибальські снасті для лову хижої та мирної риби з доставкою по Україні в інтернет магазині FishBum, Київ. Якщо в процесі вибору виникнуть питання, ми постараємося допомогти знайти на них кваліфіковані відповіді.