Риболовля на гумку

Риболовля на гумку

12.07.2024
0

Нове - добре забуте старе, ця проста істина не потребує доказів, тому, коли набридають звичні методи лову, немає приводу не згадати дещо зі старовинних способів риболовлі, тим паче, що нерідко вони настільки здобичливі, наскільки й азартні. До таких технік можна впевнено віднести ловлю риби на донку з гумовим амортизатором, або просто Гумку.

  • Принцип роботи і переваги Гумки
  • Ловля мирної риби на Гумку
  • Гумка як спосіб зловити хижу рибу

Одним із головних принципів успішної риболовлі на мирну рибу - це ловля на конкретній точці, бажано з точковим же закормом. Кожен рибалка знає, як непросто виявити підходящу ділянку дна водойми, на якій годується риба, особливо якщо навколо все замулено, заросло черепашником або дрімучими водоростями, особливо якщо вона розташована досить далеко від берега. Не в кожного рибалки вистачить уміння раз по раз потрапляти в потрібну точку. Саме в цьому випадку на допомогу приходить гумка. Досить один раз закинути, а краще завести, цю невигадливу снасть у правильне місце, і можна дуже стабільно й точно поставляти гачки з насадкою куди слід. Для початку опишемо конструкцію цієї снасті, вона проста, зібрати її можна буквально на коліні з підручних матеріалів. Нам знадобиться важкий вантаж, не обов'язково зі свинцю, шматок спеціальної гумки, зазвичай тієї, що використовується в авіамоделюванні, товста волосінь для основної та тонша волосінь для повідців, і, звісно, гачки, які підходять для лову нашої риби, форми і розміру. Приблизно метровий шматок капронової мотузки між вантажем і гумовим амортизатором допоможе закинути снасть, куди потрібно. Способів кріплення повідків з гачками на основну волосінь безліч, тут як кому зручніше, єдиного правила немає. Ще знадобитися зручне мотовило, для зберігання і транспортування гумки, можна використовувати й інерційну дідівську котушку, за бажанням, та й рибалити за її допомогою, загалом, буде простіше, менше шансів роздобути "бороду" в найневідповідніший момент. Якщо завозитимемо нашу снасть на плавзасобі, не зайвим буде прив'язати до основного вантажу страхувальну мотузку з поплавцем, тоді можна буде з того самого плавзасобу витягти вантаж на поверхню наприкінці риболовлі, мінімізуючи ризик обриву снасті. Примітивна "тичка" з підручних матеріалів, встромлена в берег, замінить вудилище. Як сигналізатор використовують простий дзвіночок. А то й просто паличку або шматочок глини, щойно задзвеніло, або здригнулося - підсікай і тягни.

Класичний спосіб застосування Гумки - це ловля мирної риби, особливо часто і результативно її використовують в озерах для лову карасів. А ось кого на неї, мабуть, зовсім не ловлять - це ляща, принаймні я про таке не чув жодного разу. Техніка лову на Гумку така. Оскільки ця риболовля не передбачає активного пошуку, то ставити снасть потрібно відразу в правильне, заздалегідь розвідане місце. Буде краще, якщо місце буде ретельно підгодовувати, водночас за кілька днів до лову підгодовування може бути досить щедрим, а ось безпосередньо перед процесом меню варто зменшити, інакше риба переїсться, а від насадки може і відмовитися в підсумку. Друге правило: максимально точний закид або завезення, так, щоб зона гачків перебувала точно в заданому місці, це досягається з досвідом і не так і складно, як здається спочатку новачкам. Ще важливий момент - на шляху руху оснащення з берега в місце лову і назад на дні не повинно бути жодних перешкод, тому цю ділянку слід розвідати заздалегідь, розчистивши її за необхідності, а якщо це неможливо, то змінити точку лову. Підвищить ефективність Гумки включення в її конструкцію спеціальних пружинок для підгодовування, як у Вбивці карася, кількість і розмір яких визначається залежно від умов. Також можна підвісити на основну снасть Макушатник, це може посприяти збільшенню розмірів трофеїв. Загалом, імпровізація вітається, як ніколи.

Цю снасть можна дуже успішно використовувати і для лову хижої риби на живця. Головне, щоб хижак полював поблизу. Для досягнення успіху потрібно домогтися подачі живця в правильному горизонті, наприклад, судак візьме наживку біля дна, а ось щука часто воліє атакувати його вище, знизу-вгору. Основну волосінь для цього знадобиться або додатково довантажити, або, навпаки, надати плавучості за допомогою поплавців. Ще одним вельми цікавим способом лову хижака на Гумку є риболовля з використанням штучних принад, наприклад, силіконок або стримерів, бородок. У цій стратегії бажано постійно анімувати приманки вручну, тоді ймовірність клювання більша. Варто окремо зазначити, що тут виникає спокуса використовувати якомога більше гачків, а їхня кількість суворо обмежена згідно із законом, пам'ятайте про це.

Ловля риби на Гумку - вічна класика, коли набридне джиг або фідер, ласкаво просимо спробувати, впевнений, вам сподобається. Вибрати й купити якісні робочі снасті для лову мирної та хижої риби з доставкою по Україні в інтернет магазині FishBum, Київ. Якщо в процесі вибору виникнуть питання, ми постараємося допомогти знайти на них кваліфіковані відповіді.


Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->