Риболовля на мах із поплавком
Зараз в Україні, а саме на річці Дніпро з притоками, спостерігається потужний паводок, а це значить, що риба переміщається з глибоких ділянок на більш дрібні, які прогріваються швидше, там корму більше, та й на нерест скоро. Це означає, що жбурляти за горизонт, і взагалі, використовувати важкі снасті, зовсім не обов'язково. Цілком можна обійтися легкими, наприклад, поплавцевими снастями. Зокрема, це стосується лову карася, який і так просто обожнює неглибокі ділянки, а навесні із задоволенням переміщається кудись подрібніше, в надії як слід погрітися і від'їстися після довгої холодної зими. Тут то ми і будемо його ловити, що зафіксуємо на відео про весняну ловлю карася на махове оснащення, яке покаже рибальський ютуб канал FishBum.
- Легка поплавкова снасть
- Підготовка місця для лову на мах
- Повідець у глухому поплавцевому оснащенні
Деякі рибалки вважають риболовлю з поплавком заняттям для новачків або дітей, самі ж вони давно і міцно перейшли в розряд професіоналів, обзавелися модними фідерними вудилищами, потужними котушками, вивчили мудровані слова на кшталт "додав корму на точку" або "дав мотиля корками", або й того крутіше, подалися в просунуті спінінгісти, джигіти. Але варто цим "профі" взяти в руки легку поплавчанку, як у них загоряються очі, як у дитини, і відібрати цю нехитру снасть стає практично не реально. А річ у тім, що абсолютна більшість із них починала свою рибальську кар'єру саме з примітивної поплавчанки, простої, але деколи вельми уловистої, і дуже давньої. Саме поплавцевою снастю ловили наші батьки і діди, причому в ті часи її аж ніяк не вважали чимось несерйозним. За великим рахунком, не є примітивом вона і зараз.
Підвищити ймовірність результативної риболовлі на глуху снасть із поплавком допоможе гарне знання місцевості, а саме місць годування потенційних трофеїв. Річ у тім, що риба з року в рік віддає перевагу певним місцям, про що знають більш-менш спостережливі рибалки, а якщо ще й місцевого старожила підключити, то успіх буде практично гарантовано. Зовсім добре не просто знати рибне місце, а й правильно підготувати його до процесу риболовлі. Наприклад, буде корисно зміцнити дно в точці лову піском, тоді й корм не провалюватиметься в мул, його буде простіше знаходити рибі, і приманка на гачку стане добре помітною. На таку точку дуже корисно регулярно подавати кормову суміш, привчаючи рибу до халявної їжі, що вона неодмінно оцінить. Варто окремо зазначити, що виривати очерет для зручності рибалки не варто, в усякому разі занадто радикально. Саме він є і укриттям для багатьох підводних мешканців, а заодно і джерелом звичної їжі. Взагалі, краще використовувати природні "галявини", особливо не дуже великі, туди, як правило, риба виходить без побоювання, особливо великі карась, короп і лин. Підгодовувальну суміш також має сенс складати продумано, потроху додаючи в злаки й макуху тваринний корм, можна навіть той, який планується надалі використовувати як підгодовування.
Насамкінець звернемо увагу на саму поплавкову снасть, не на всю, це тема для окремої розмови, а на таку важливу її частину, як повідець. Хоч деякі легковажні рибалки і можуть обходитися без нього, прив'язуючи гачок прямо на основну волосінь. Це докорінно неправильно, і тому кілька перевірених роками практики причин. По-перше, товста волосінь все-таки рибу насторожує, причому дуже. По-друге, нерідко трапляються прикрі зачепи, під час спроби звільнитися з яких можна втратити не тільки гачок, а й дещо суттєвіше, а то й усю снасть, дехто й саме вудилище при цьому зламати примудряється. Повідець із тонкої, міцної і непомітної волосіні, а краще флюрокарбону, допоможе уникнути цих неприємностей. Тому не лінуємося, в'яжемо повідці й насолоджуємося затриманням солідних риб на стару добру поплавчанку.
До речі, все необхідне для рибальської снасті з поплавцем можна купити в інтернет-магазині FishBum, Київ, Україна, ми допоможемо грамотно підібрати поплавцеве вудилище, волосінь, гачки і все, що знадобиться для риболовлі. Наші консультанти самі є захопленими рибалками, тому всі поради базуватимуться на особистому практичному досвіді.