Риболовля на Десні
Коли є можливість виїхати на риболовлю, а недалеко протікає Десна, питання про місце навіть не постає, звісно їдемо на цю чудову українську річку. Цього разу присвятимо наш вільний час облову прибережних бровок спінінгом. Рибальську пригоду відзняли, в результаті вийшло відео про ловлю щуки на річці Десна джигом, подивитися його можна, відвідавши рибальський ютуб канал Fishbum.
- Гачок для оснащення силіконових приманок
- Як звільнити снасть у разі зацепа
- Черговий день на річці
Кожен рибалка-спінінгіст, який ловить джигом, стає перед вибором, який гачок вибрати для оснащення своєї улюбленої силіконової приманки, відкритий чи офсетний, який зі згаданих варіантів найкращий? З одного боку, гачок відкритого типу однозначно краще і надійніше просікає рибу, але і в зачепі він чіпляється не гірше. А ось офсетник пройде навіть там, де двійник застрягне, без варіантів. До того ж риба, найчастіше, воліє стояти саме в "міцних" місцях. Як же бути? Усе просто, потрібно користуватися обома варіантами, виходячи із ситуації. Якщо клювання хороше, найімовірніше, щука або судак сідатимуть і на офсетник, а ось якщо апетит у них виявиться так собі, то доведеться вибирати, або обрив приманки, або черговий узятий трофей.
Якщо приманка все-таки потрапила в зачіп сильно засмучуватися не варто, завжди є шанс її звідти звільнити, головне правило - не заганяти гачок у підводну перешкоду намертво. Щойно стане зрозуміло, що це не трофей, приступаємо до операції порятунку. Очевидно, що панічні ривки, не сходячи з місця, позитивного результату не принесуть, тому можна трохи стравити волосінь або шнур нижче за течією і спробувати акуратними, але різкими ривками звільнити снасть із пастки, так вектор докладання зусиль зміниться, і, цілком можливо, нашу силіконку або блешню буде врятовано. Якщо цей маневр бажаного результату не дав, вирушаємо в бік зацепа, навіть далі від нього, якщо можливо, і намагаємося висмикнути добро, що зачепилося, ніби з іншого боку, знову ж таки, не докладаючи надмірних зусиль при цьому. Якщо не допомагає, поступово підвищуючи інтенсивність дій. Найчастіше рятувальна операція проходить успішно, але, а якщо ні, то тут вже нічого не поробиш, як то кажуть, буває. У будь-якому разі, приманка, як це не сумно, матеріал витратний.
Черговий день на риболовлі пролетів непомітно, принісши безліч яскравих вражень та емоцій. І клювання було, і рибка спіймана, і на засмажку є, рибалка вдалася. Настав час готуватися до наступного виїзду на водойму. Поповнити запас снастей і приманок можна в рибальському інтернет магазині Fishbum, Київ, Україна.