Принади з силікону або воблери, що уловистіше
Серед рибалок спінінгістів, особливо початківців, часто виникають суперечки щодо уловистості приманок. Як водиться, кожен хвалить свою, як най-най. І дуже рідко трапляється, що в цьому його щиро підтримує колега, у кращому разі той чемно покиває і навіть у чомусь погодиться, при цьому в душі твердо упевнений, що він чудово знає, з якою приманкою ніколи не залишиться без улову. Як же насправді йде справа з цими не завжди зрозумілими і часом навіть загадковими приманками для риболовлі на спінінг? Про все розповісти буде просто нереально, оскільки їх нескінченна безліч, а ось про парочку найпопулярніших розповісти можна, і порівняти їх настільки, наскільки це взагалі можливо. Сьогоднішня розповідь буде про м'які силіконові приманки і воблери.
- Особливості приманок із силікону
- Воблери, панацея чи чутки про це - перебільшення
- Воблера або силікон, що вибрати
Силіконові приманки для спінінга, мабуть, найпоширеніші серед любителів лову хижої риби. Цьому сприяла низка чинників:
- Цінова доступність
- Різноманітність кольорів, форм, розмірів
- Можливість імпровізації при проводці
- Завдяки різному навантаженню можна обловлювати практично будь-які горизонти водойми
- Будь-який новачок може дуже швидко і просто освоїти техніку ступінчастої, рівномірної або комбінованої проводок, постійно привносячи в неї щось своє, нове
Це найуніверсальніша приманка на хижака, з однієї пачки цих приманок можна зібрати варіанти для лову на мілководді, в траві, коряжнику. Можна виготовити монтаж для риболовлі в закид або на доріжку, а можна рибалити на силікон з мінімальним навантаженням, або зовсім без нього, оскільки сама по собі силіконка вже має вагу. Рухливість гри такої приманки варіюється від дуже активної до мінімальної. Залежно від пори року й активності риби спровокувати клювання допоможуть розмір і забарвлення цієї приманки. Її форма може нагадувати рибку, рачка або комаху, а може бути взагалі ні на що не схожою. Але найцікавіше - вона буде цілком робочою, часом навіть дуже, вражаючи своїми результатами навіть бувалих спінінгістів. Особлива «фішка» сучасних силіконок - особливий матеріал, з яких їх виготовляють, він дуже пластичний і міцний, стійкий до риб'ячих зубів, крім того, в нього додають особливі смако-ароматичні компоненти, що підвищують ефективність у будь-яких умовах. Коли хижак хапає такий, він не одразу розуміє, що промахнувся й атакував неїстівну імітацію, йому здається, що це щось, що можна й треба проковтнути, даючи шанс рибалці зробити підсічку, у такий спосіб підвищуючи результативність риболовлі загалом.
Воблери зазвичай коштують помітно дорожче за силіконок, хоча, дивлячись який силікон і дивлячись який воблер. Воблер практично неможливо змінити, змінивши умови його використання, закладені спочатку його виробником, хоча деяким це все ж вдається. Якщо в місці риболовлі багато зачепів, ловити на ці приманки стає дуже складно, часто трапляються втрати приманок у корчах або завалі. Навіщо ж ловити на воблери, якщо є така чудова приманка, як силікон, запитаєте ви. А ось навіщо. Річ у тім, що якісний воблер, правильно підібраний під конкретні умови лову, практично ніколи не дає осічок, і, знаючи умови нижче рівня води, можна успішно уникати зачепів, ловлячи на приманку роками. Є моделі воблерів, не обов'язково найдорожчі, які майже завжди працюють на найпасивнішій рибі, а є такі, що зводять з розуму щук, судаків, окунів у моменти їхньої максимальної активності. Терплячі рибалки можуть мати у своїй колекції не більше десятка воблерів, і завжди бути з уловом. При цьому завжди варто шукати нові робочі моделі, це безперечно, але таких моделей не повинно бути занадто багато, інакше не вистачить часу обловити їх усі. І витрачати свій час на зовсім вже слабкі приманки не варто, гідних і доступних за ціною варіантів цілком вистачає.
Так що ж є найкращою приманкою для риболовлі спінінгом? Відповідь проста - обидві хороші. Зробити однозначний вибір на користь чогось одного здатний тільки новачок, який ще не навчився бачити півтони і нюанси і вірить у Суперприманку. Річ у тім, що в обох цих приманок повно як переваг, так і недоліків, які якраз і дають змогу доповнювати одна одну, експериментувати і досягати позитивного результату. Єдине, чого все-таки варто уникати, це відвертого барахла, що таким є, вирішуйте самі.
Вибрати й купити у з доставкою по Україні в інтернет магазині FishBum, Київ. Якщо в процесі вибору виникнуть питання, ми постараємося допомогти знайти на них кваліфіковані відповіді.