Принади для лову спінінгом

Принади для лову спінінгом

09.08.2024
0

Осінь не за горами, а значить настає найсприятливіший час для лову хижої риби, що вже традиційно є воістину народним захопленням. Ця динамічна і захоплива ловля не тільки дарує чудовий відпочинок, а й приносить пам'ятні трофеї, які, до того ж, становлять істотний кулінарний інтерес, гармонійно завершуючи весь цикл такого давнього заняття людства, як риболовля. Важливу частину спорядження рибалки спінінгіста, а саме на спінінг найчастіше рибалять хижу рибу, становлять приманки, яким, так би мовити, немає числа, перерахувати їх практично не представляється можливим, тому в цій статті постараємося просто їх класифікувати і дати хоча б загальну характеристику з описом основних груп.

  • Блешні, вертушки і колебалки, зимові і для сезону відкритої води
  • Загін силіконових приманок
  • Воблери, чудеса технічної думки
  • Стримери, просто й ефективно

Почнемо, мабуть, з рибальської класики, блешень. Коли ще й спінінга не було, вони вже були, про це свідчать археологічні знахідки, як вже там примудрялися наші пращури анімувати ці примітивні залізяки з грубим гачком, не зрозуміло якого номера, але, мабуть, результат був, знаходять ці приманки не так, щоб рідко. Звичайно, можна сказати, що, мовляв, риби в ті часи було значно більше, і не посперечаєшся, найімовірніше, так воно і було, але ось риба та була не дурнішою за сьогоднішню, це точно, але ж ловили якось. Це до того, що рибалки, які закинули цей тип приманок, сильно помилилися. Основних видів блешень існує два, ті, що обертаються, і ті, що коливаються, це блешні для сезону відкритої води, коли снасть можна закинути вдалину, і здійснити проводку "по площах". Є ще схожі за виконанням і призначенням приманки, але вже для лову в схил з льоду або повільно дрейфуючого човна. Вони, як правило, відрізняються формою і точкою кріплення, особливо затребувані для такої риболовлі блешні-поперечки, оскільки мають особливу гру. Затребувані для стрімкого блеснения і колебалки, ба більше, є універсальні моделі, хочеш, у закид ними лову, хочеш - у схил. А ось вертушки для схилу не використовують, тільки в закид по відкритій воді.

Спінінгові приманки з м'якого силікону мають особливу популярність, і тому їхні виробники не втомлюються тішити спінінгістів новими і новими моделями, розмірами і забарвленнями. Іноді складається враження, що робиться це не для того, щоб спіймати чергову щуку, а щоб вразити ще одним шедевром ще одного рибалки, який вирішить, що якраз такий пакетик з віброхвостами або твістерами матиме чудовий вигляд у його рибальській шухляді, хоча там і так стільки вже лежить приманок, що саме час купувати ще шухляду для їхнього зберігання, та побільше. Деякі накопичили стільки силікону, що вже не мають часу випробувати його в дії, йдеться не просто про разове занурення приманки у водойму, а саме про планомірну риболовлю, з різними проводками в різних місцях. Останнім часом стало трендом брати з собою не більше п'яти силіконок, зате тестувати їх за всіма правилами. Саме таким чином обираються найбільш уловисті варіанти, які стануть фаворитами. Досвідчені спінінгісти радять брати в коробочку кілька перевірених і кілька нових приманок, тільки так забезпечується баланс між експериментом і можливістю більш-менш гарантовано забезпечити собі прийнятний улов.

В арсеналі спінінгіста неодмінно мають бути воблери. Ці приманки обійдуться рибалці дорожче, хоча є варіанти на будь-який смак і гаманець, завжди можна знайти компроміс, звісно, надто дорогі приманки купувати не варто, а то вони так і лежатимуть без діла, просто тому, що їх шкода. Зате ці "іграшки" в деяких ситуаціях буквально здатні творити чудеса, оскільки варіанти їхньої анімації не піддаються обчисленню. Для новачків найкраще підійдуть плаваючі версії в невеликих розмірах, забарвлення необхідно мати при собі хоча б два, яскраве і природне, зазвичай працює щось із цього. Безумовно, дорогі приманки працюють просто чудово, хоча бувають і винятки. Але й дешевшими варіантами нехтувати не варто, вони також можуть спрацювати відмінно, спробуйте і переконайтеся в цьому самі.

Насамкінець хочеться звернути увагу на такі, здавалося б, непримітні й примітивні приманки, як стримери. Це звичайний на вигляд одинарний, подвійний або потрійний гачок з опушкою. Пов'язані вони не просто так, а з урахуванням великого рибальського досвіду, тому купувати їх варто у досвідчених майстрів, які знають, що роблять. У стримері важливо все, і розмір гачка, і різновид вовни, і колір, і навіть її щільність. Бували випадки, коли хижак залюбки брав цю приманку, а від будь-яких інших відмовлявся. Особливо полюбляє стримери жерех, іноді в комбінації з невеликими колебалками. Утім, щука, судак і окунь також повз не пройдуть, щоправда, тут важливо підібрати насамперед розмір: щуці - стример побільше, судаку - трохи менший, а окунь із задоволенням атакуватиме найменший розмір.

Вибрати й купити онлайн спінінгові приманки з доставкою по Україні в інтернет магазині FishBum, Київ. Якщо в процесі вибору виникнуть питання, ми постараємося допомогти знайти на них кваліфіковані відповіді.


Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->