Приманки для лову щуки на спінінг

Приманки для лову щуки на спінінг

20.10.2023
0

Для того, щоб зловити щуку, крім того, що потрібно її знайти, слід ще й підібрати правильну приманку. Як це, а саме піймання щуки, виглядає на практиці, можна побачити в нашому відео про ловлю щуки на невеликій річці, розміщеному на рибальському ютуб каналі Fishbum, а ми зупинимося докладніше на тому, яку приманку для лову щуки на спінінг вибрати.

На вибір спінінгової приманки, серед інших чинників, впливають також умови в точці лову, а саме:

  • Глибина
  • Наявність і сила течії
  • Трава, присутність корчів, будь-яких інших аномалій
  • Прозорість і температура води

Чим менша глибина в точці лову, тим легшою може бути приманка для спінінга. Не такою важливою стає здатність снасті заглиблюватися, скоріше навіть навпаки. Навіть поверхневі воблери, блешні або силіконки в таких місцях відмінно помітні для хижака з будь-якого горизонту. Водночас саме на таких ділянках часто стоїть навіть досить велика щука, особливо навесні й раннім літом, трава ще не дуже розрослася, а вода не надто прогрілася. Важкі приманки в таких умовах навіть шкідливі, вони одразу йдуть на дно, збирають там усе сміття, а часом навіть потрапляють у зачіп, не кажучи вже про те, що очі риби, зокрема, щуки, влаштовані так, що їм видніше те, що зверху або на одному рівні з ними. Висновок - що дрібніше в місці риболовлі, то повільніше має занурюватися наша приманка. При цьому дрібнити зовсім не обов'язково, а часом навіть шкідливо. Є досить багато великих і відносно легких приманок.

Коли належить обловити глибшу ділянку водойми, наша приманка повинна вже мати здатність занурюватися, причому занурення має бути контрольованим і зрозумілим, це важливо. До речі, саме передбачуваністю і контрольованістю, а також стабільністю характеристик вирізняються дорогі, як кажуть, "фірмові" принади, цього домогтися не так-то просто, і коштує грошей і праці, обладнання, знову ж таки, потрібне високоточне, матеріали якісні, саме це підвищує ціну на такі вироби, а далеко не тільки жадібність виробника і продавця. Отже, для глибини потрібні саме приманки, які здатні заглиблюватися, і не аби як, а під максимальним контролем з боку спінінгіста. Добре б ще більш-менш знати глибини, без цього домогтися позитивного результату буде дуже непросто, а іншого й неможливо. У глибоких місцях найчастіше варто обловити придонну ділянку, до трьох метрів від дна, у середньому, якщо не йдеться про піймання хижака біля поверхні, але ми ловимо в цей момент щуку, тому запускаємо нашу приманку біля дна.

Наявність або відсутність течії також помітно впливає на уловистість приманки, до того ж настільки, що блешня або воблер, або навіть силіконка, яка відмінно ловить на воді, що стоїть, або навіть силіконка на течії докорінно змінює свою гру і здатна лише налякати рибу. Тому перед початком лову уважно стежимо, як вона поводиться на течії різної інтенсивності, особливо якщо використовуємо "нонейм" приманки.

Якщо доведеться обловлювати складні місця, в яких передбачається наявність трави, корчів або інших перешкод, варто звернути увагу на спеціальні приманки-незачіпляйки. Чудово в таких місцях покажуть себе силіконки з легким огрузкою, змонтовані на офсетному гачку, особливо привабливими для щук будуть великі об'ємні силіконіни, часом зовсім без огрузки, оскільки вони й самі по собі мають достатню вагу. Неспішно проводячи через підводні джунглі таку снасть, є всі шанси вивудити солідну зубасту бестію, перевірено на особистому досвіді. Також для таких місць можна використовувати блешні, що коливаються, із захищеними від зачепів гачками, а також воблери-поверхневісники, волкери, поппери, це дуже видовищна, захоплива і часто здобичлива ловля.

Особливу увагу при підборі приманки слід звертати на прозорість і температуру води. Коли риба має можливість розглянути те, що їй пропонує рибалка, уважно, забарвлення починає відігравати більш значущу роль, тим паче, що прозорою вода стає під час охолодження, а це вже означає, окрім усього іншого, що все живе в річці сповільнюється, заощаджуючи сили в менш сприятливих, ніж улітку, умовах. Приманка для холодної прозорої води повинна мати не надто яскраве забарвлення і досить плавну, не надто агресивну, гру, так, як поводиться і виглядає в цей період кормова база хижака.

Ці правила є базовими, їх слід знати і дотримуватися, накопичуючи з часом свій особистий рибальський досвід. А ми рекомендуємо відвідати наш рибальський інтернет магазин FishBum, в якому можна отримати, за бажання, грамотну консультацію і купити з доставкою по Україні правильні снасті для риболовлі та товари для активного відпочинку.Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->