Підсаки та багри для риболовлі

Підсаки та багри для риболовлі

23.08.2024
0

Є речі, без яких на трофейній риболовлі буквально годі й робити, оскільки поставити яскраву фінальну крапку без них шансів практично немає. Йдеться про багр або підсак, цих незамінних помічників будь-якого рибалки.  У наші часи, коли в ходу найтонші діаметри повідків і витончені монтажі, тягнути «на арапа» просто моветон, та й порвати повідець, який часом не товстіший за павутиння, простіше простого, а тому знати достатньо про згадані вище рибальські інструменти важливо, і ця стаття постарається дати основне розуміння, як орієнтуватися в різноманітті варіантів.

  • Підсака - вірний друг рибалки
  • Багор, як вірний спосіб залишити крапку в єдиноборстві з трофеєм

Існує величезна кількість різновидів підсачеків, і на перший погляд може здатися, що це від того, що жадібні продавці хочуть продати їх якомога більше, однак це не так. Можливо, і є десь жадібні торговці, але в такому різноманітті винні не вони, вся річ у бажанні максимально догодити рибалці, в її бажанні досягти досконалості в підборі найефективнішого і найзручнішого для неї комплекту. Комусь важливий великий діаметр самого сачка, для когось у пріоритеті довжина ручки, а комусь подавай найлегшу вагу, щоб дуже швидко доставляти рибу на берег, і таких нюансів безліч. Щоб було простіше в них розібратися, потрібно згрупувати основні характеристики, чим ми і займемося.

Головні моменти, на які слід звертати увагу під час вибору підсака:

  • Для чого саме буде використовуватися
  • Матеріал і параметри сітки сачка
  • Дуга для сітки сачка
  • Довжина, матеріал і конструкція ручки

Напевно, очевидно, спочатку під час вибору підсака важливо чітко уявляти, для чого саме його використовуватимуть. Наприклад, короповий сачок буде недоречним на риболовлі з поплавком, за винятком випадків, коли з поплавком планується полювати саме за коропом. До того ж виробники призвичаїлися впускати саме цільовий рибальський інструмент, тож достатньо чітко окреслити консультанту свою мету, і правильну модель буде знайдено і запропоновано, і не одну, щоб можна було обрати для себе найкращу. Головне, перед походом до магазину самому чітко уявляти бажане.

Сітка сачка дуже важлива деталь, вона безпосередньо контактує з трофеєм, брудниться, переміщається під водою, врешті-решт, гальмуючи і сковуючи рухи рибалки в найвідповідальніший момент, або не гальмуючи, тут як пощастить, або що вибрано, що в пріоритеті. Приміром, для фідера обирають сітку не надто рідкісну, щоб монтаж не провалювався і не плутався, але й не надто часту, щоб у воді не парусила і не забивалася брудом, примушуючи потім довго і нудно її мити, інакше буде гнити і смердіти. Для лову хижої риби на спінінг обирають сітку з доволі великим «очком», така не буде створювати опір під водою, полегшуючи маніпуляції навіть однією рукою, такою можна без проблем асистувати собі самому, що важливо. У нитки сітки не повинні встромлятися гачки приманки, повірте, це вкрай важливо. І настійно рекомендується постійно підтримувати цю деталь у чистоті, це краще, ніж потім відтирати засохлий бруд. Окремо стоїть сітка для підсака з силікону, вона зазвичай використовується рибалками в платних водоймах, або в разі, якщо вся спіймана риба буде випускатися, оскільки така сітка практично не шкодить рибі. Інших переваг у неї немає.

Дуга сітки сачки має бути досить міцною і гнучкою, втім, вона не повинна бути схожою на ківш екскаватора, за належної вправності в цьому немає потреби, адже завдання підсачка підвести сітку під рибу й акуратно доставити її на берег, це не складно. В інших випадках на допомогу прийде його величність багор.

Дуже важливо правильно підібрати матеріал і довжину рукоятки рибальського сачка. Варто пам'ятати, що є два основні варіанти: або легкий, компактний, дорогий, або брутальний, важкуватий, трохи громіздкіший, зате більш доступний за ціною і живучий. Перший варіант - це зазвичай вибір спортсменів, а другий, найімовірніше, краще підійде більшості любителів. Підсак для фідера зазвичай має довжину ручки від 3 до 4 метрів, підсак для спінінгів може бути зовсім лагідним, з метровою ручкою, для човна, вимостки або під час лову в забродку, або довший, залежно від умов лову, але рідко довший за 3 метри. Найбільш просунутою конструкцією вважається штекерне руків'я, однак і телескопічні не надто їй поступаються, якщо виробник сумлінний, то взагалі, так би мовити, немає проблем, зате вигода за ціною і компактністю часто вельми очевидна. Що стосується матеріалу, то тут все не настільки однозначно, як раніше. Був поділ на карбон і скловолокно, перший варіант легкий і дорогий, другий - дубовий і дешевий. Нині різниця не настільки очевидна, з'явилося багато цікавих недорогих варіантів, є з чого вибрати. Єдина порада - не беріть спочатку професійні дорогі карбонові підсаки, найімовірніше, ви його швидко зламаєте, почніть із чогось простішого, тренуйтеся, так би мовити, «на кішках», а там зрозумієте, який саме підсак буде зручнішим саме вам.

Для найсерйозніших рибалок знадобиться рибальський багор, або багорик. Найчастіше його використовують або в морській ловлі з човна, коли трофей вражає навіть бувалих, або в підлідному лові, коли важливо зафіксувати спійману рибу під льодом і протягнути її в лунку, тут йому рівних немає. У всіх інших випадках багру віддають перевагу перед підсаком, до того ж другий мінімально травмує рибу, що важливо. Конструкція багра зазвичай краще цільна, не телескопічна, оскільки в цьому випадку важлива саме міцність, а довжина зимового багорика, як правило, і так не надто велика.

Вибрати й купити онлайн багор або підсак для риболовлі з доставкою по Україні в інтернет магазині FishBum, Київ. Якщо в процесі вибору виникнуть питання, ми постараємося допомогти знайти на них кваліфіковані відповіді.


Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->