Ловимо зимового хижака з льоду

Ловимо зимового хижака з льоду

30.12.2022
0

Зимова жерлиця, безумовно, снасть уловистая і цікава, вона використовувалася багатьма поколіннями рибалок, була виправлена і доопрацьована, практично доведена до досконалості. Але ловити весь час на одну снасть не дуже цікаво, хоча і часом дуже здобичливо. Якраз з цієї причини під час чергового виїзду на лід ми усвідомлено приділили більше уваги більш активної і спортивної тактики лову щуки, судака або окуня, а саме ловлі в схил. Наші рибальські пригоди були ретельно відзняті, їх можна подивитися в нашому відео про стрімке блиск щуки з льоду, для цього потрібно відвідати наш рибальський ютуб канал Fishbum.

  • Риболовля з льоду – відмінний спосіб активного відпочинку взимку
  • Щука на балансир
  • Зручний льодобур – продовження руки зимового рибалки
  • Нові правила риболовлі в Україні

Черговий зимовий день, чому б не вибратися на улюблений водойму? Тим більше, що тепла погода зовсім не гарантує, що через тиждень іншу він все так же буде придатний для переміщення. Так як зима – відмінний час для пошуку і лову щуки, то цим і займемося, тим більше що риболовлі не бувають однаковими, і значить справжньому рибалці нудьгувати явно не доведеться. Жерліца — це добре, але є ще і такий спосіб лову хижака, як стрімке блиск. Ось на нього і зробимо акцент на сьогоднішній рибалці.

Щука на балансир ловиться дуже охоче, причому навіть коли рибалка ловить зовсім не її, а, наприклад, судака або окуня. Зазвичай її атака закінчується зрізом приманки. Чому так? Вся справа в її, щуки, зубах, саме вони здатні моментально зрізати волосінь, часом прямо в момент поклевкі. Рішення даної проблеми, як здається, просте і очевидне, став поводок від зрізу, і лови без побоювання. Але практика показує, що це не є єдине правильне рішення на всі випадки життя.

Груба снасть, звичайно, не боїться риб'ячих зубів або злий черепашки, але ось сама риба її дуже навіть бачить в чистій зимовій воді і клювати якось не поспішати. Як же вчинити, щоб і поклевку отримати і трофей не втратити? Єдино вірного рішення на всі випадки життя немає, і бути не може. Якщо ловимо цілеспрямовано велику, або навіть середню, щуку, то можна сміливо ставити дуже товстий флюр, або навіть метал, швидше за все велика бестія його проігнорує навіть взимку, хоча не завжди. А ось якщо йдемо за судаком, або окунем, то грубий поводок не потрібен, від нього один тільки шкоду буде. Робимо висновок, вибираємо поводок в залежності від того, яку рибу очікуємо зловити в даний час в конкретному місці. Безумовно, клюнути може все, що завгодно, це рибалка, але тут вже – як карта ляже.

Часто початківці рибалки не можуть визначитися з вибором волосіні для використання в якості основної. Ще б пак, адже сучасна промисловість пропонує варіанти з дуже різними параметрами. Тим більше, що свої переваги і недоліки є завжди, що ні вибери. М'яка волосінь відмінно тягнеться, в'яже рибу, гасить її ривки на виважуванні. А жорстка, малорастяжімая, зате чудово просікає риб'ячу пащу, особливо якщо мова йде про судаку, якого м'якою снастю, мабуть, і не взяти. Тому порадимо дотримуватися золотої середини і особистого досвіду, при цьому значну роль відіграє і жорсткість удільника, використовуваного рибалкою.

Якщо багато сходів – означає щось не так. Часті сходи на підсічці говорять про те, що волосінь або хлистик занадто м'які, а якщо трофей знаходить свободу вже при виважуванні – міняй волосінь на більш м'яку, ну, або тактику вилучення риби. В цьому випадку важливий комплексний підхід. У деяких випадках пристосуватися до снасті можна навіть не змінюючи її компонентів, а невдалі дії можуть не виправити ситуацію і при і використанні найсучасніших і дорогих волосіні, вудилища або гачків.

Звернемо увагу на правильний вибір зручного рибальського інструменту зимового рибалки, зокрема, льодобура. Це важливо, в першу чергу для можливості досить активного пошуку місць стоянок риби. Втомлені руки від роботи тупими незручними ножами позитивних емоцій від риболовлі не додадуть.

У грудні поточного року в Україні були прийняті нові Правила риболовлі, в яких багато нового, але відзначимо особливо зміни, що дозволяють використовувати 7 гачків одним рибалкою (було 5), значить можна ставити не 5, а 7 жерлиць, але мінімальний розмір щуки підвищили, з 35 см до 50 см. Будьте уважні.

Сподіваємося, що наше відео виявилося досить цікавим і пізнавальним, а рибальські снасті можна купити в нашому інтернет магазині Fishbum.



Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->