Літній тролінг з човна
Іноді на рибалки нападає непереборне бажання половити в нових, або не дуже, місцях. При цьому не сидіти на місці або банально переходити з місця на місце, а відправитися в невелику і не довгу, але все ж подорож. А ще краще – з можливістю дослідження нові свалів в ями і заповітних перекатів, де практично не ступала нога рибалки. В цьому випадку потрібно просто взяти улюблену човник. З двигуном або навіть без, як вийде і відправитися на тролінгову риболовлю, з повним зануренням в річковий світ, де тільки людина і річка, і потенційні хижі трофеї, звичайно.
Саме так надійшла наш дружна команда захоплених рибалок, коли відчула, що берегові судаки і щуки трохи втомили, а всілякі набережні стали занадто тісними. Про своєму маленькому пригоді вони зняли відео, яке можна подивитися на нашому рибальському ютуб-каналі FishBum.
- Літній тролінг на малій річці
- Яка приманка для троллінгу краще, саморобна або заводська
- Корисності при лові з човна
Що не кажи, але тролінг з човна на невеликій річці має свою, що не передається, принадність, цей процес чимось невловимо відрізняється від лову на великих водоймах. Можливо, розміри трофея будуть і не настільки великі, і відчуття простору дещо зменшиться, але справа, звичайно, не в цьому, тим більше що нерідко мала річка здатна подарувати рибалці солідний улов. Вона може дати відчуття, що людина опинилася одна в усьому світі, світі гармонії і спокою.
Можна вивчати береги, стежити за показаннями ехолота, чекаючи заповітну поклевку, а можна зануриться в медитативний стан, коли все виглядає спокійним і умиротвореним, проблеми йдуть на другий, або навіть третій, план і ми можемо, нарешті, відпочити від щоденної рутини, набираючись таким чином сил для подолання проблем в бурхливому життєвому морі.
Літній тролінг з човна має особливу принадність, в цю пору немає необхідності одягати на себе купу незручною, сковує руху, одягу. Теплий вітер не вистужівает, а тільки приємно холодить, видуваючи неприємні думки. Прибережна рослинність насичує його загадковими запахами, саме цей стан здатне пробудити у найбільш романтичних рибалок дитячі мрії про далекі островах, заморських подорожах і швидких красивих кораблях, можливо навіть про заритих піратами скарби.
Але абсолютна більшість рибалок все ж сконцентровано на затриманні великого трофея, а через брак його згідно і на поклевку менш великого, але щоб вона неодмінно сталася. Для цього кожен рибалка має свій персональний, ретельно підібраний і перевірений особисто або довіреними товаришами, арсенал приманок. Що ж включає в себе комплект для лову на тролінг з човна? Звичайно, міцне, не дуже довге спінінгове вудилище для троллінгу. Воно, перш за все, має бути зручним при рибалці з човна, доставка трофея на борт повинна відбуватися без непотрібних рухів тіла, підбирається самим рибалкою по особистим перевагам.
Котушка найчастіше береться безінерційна, а в якості основної використовують плетений шнур, рідше волосінь. Поводок в троллінге обов'язковий, причому не який-небудь тоненький, а повноцінний, міцний і бажано досить стійкий до впливу риб'ячих, зокрема щучих, сомовилися, зубів, адже ми полюємо саме за великими представниками підводного царства. Якщо в результаті не клюне долоньковий окунек, ми це переживемо, а ось обрив приманки або сход солідного трофея здатні надовго засмутити навіть самого врівноваженого і флегматичного спиннінгіста. Тому – тільки товстий флюр, діаметром не менше 0.5 мм, або навіть сталь з титаном. Фурнітура повинна бути не менш міцною і надійною, це не дрібниця, як думають деякі новачки, а ланка в монтажі, і воно не повинно в результаті виявитися слабким.
Приманок для спінінгової риболовлі існує величезна кількість, але мало хто замислювався, що практично будь-яку з них можна використовувати в троллінгу, на відміну від спеціалізованих тролових воблерів, що мають великі розміри і потужні лопаті. Останні просто не дозволять закинути такі приманки на потрібну дистанцію і заглубити їх на робочий горизонт при лові в закид.
З рухається човна ж можна, і навіть потрібно, ловити на що завгодно, від блешні до силікону, хоча найчастіше використовують все-таки плаваючі воблера. Вони і ловлять добре, і освоїти дані приманки зможе навіть новачок. За допомогою таких воблеров можна обловити абсолютно будь-які ділянки, а різноманітність їх форм, забарвлень і робочих характеристик в істину вражають уяву. Цікавий факт – робочий воблер це далеко не завжди найбільш дорогий, і аж ніяк не тільки заводського виробництва.
При підборі робочого варіанту слід звертати увагу не тільки на заглиблення і виробника, важливими факторами є так само колір, розмір і гра. Плавучість теж вкрай важлива. Наприклад, плаваючі моделі найпростіші і тому доступні, і передбачувані, це відмінний вибір, особливо для новачків. Важкі потопаючі воблера дозволять обловити найбільш глибокі ділянки водойми, вони і летять при закиді далі. Зависають суспендери з нейтральною плавучістю ідеальні для спокуси пасивної примхливої риби, в період найменшою її активності.
Як же визначити найбільш робочі моделі воблерів? Тільки особистим досвідом і всебічним рибальським експериментом, та ще можна з досвідченим колегою своєю інформацією поділитися, в обмін на свою. Але і в разі, коли коло воблеров, та й інших спінінгових приманок, окреслено, не потрібно на цьому зациклюватися. Буває так, що стара, перевірена часом і багатьма рибальськими сесіями, і трофеями приманка перестає приносити щук і судаків. А це означає, що знову настав час для пошуку, і це абсолютно нормально. Прийде час, і риба знову почне звертати на старі воблера свою увагу, а поки варто пошукати нових фаворитів.
Серед безлічі інструментів і аксесуарів, здатних полегшити життя спінінгісту, є спеціальне пристосування, здатне в більшості випадків врятувати рибальську приманку при попаданні її в зачіп. Здавалося б, дуже потрібна річ, але ось нерідко в потрібний час в потрібному місці її і не виявляється під рукою, і улюблений воблер залишається сиротливо висіти на корчі. Але ж міг би ще жити та жити, радуючи рибалки новими трофеями. Як це працює наочно показано в нашому відео.
Серед корисних на спінінгової риболовлі в загальному і при троллінгу з човна зокрема варто відзначити такі:
- Зручний місткий підсак
- Ліп грип, для маніпуляцій з спійманим трофеєм
- Богорік, коли трофей не вліз в підсак
- Відчеп-відбійник на міцному шнурі
- Термос для улюбленого напою
Крім зазначених може знадобиться що-небудь інше, за бажанням рибалки, єдино на що радимо звернути увагу, так це на ретельне обдумування всього переліку заздалегідь, і тоді напевно все потрібне буде під рукою.
Для наочності рекомендуємо переглянути наше відео, і до зустрічі на річці.