Великий трофейний карась навесні
Карась, мабуть, одна з найпопулярніших риб, що мешкають у водоймах України. Цей, здавалося б, украй невибагливий мешканець озер і річок нашої країни чи не найчастіше трапляється рибалкам, починаючи від початківців і закінчуючи досвідченими рибалками. Іноді з'являється відчуття, що спіймати його можна в будь-якій калюжі. Насправді, це не такий простий хлопець, яким здається на перший погляд. Чергове відео про те, як зловити великого карася навесні покаже рибальський ютуб канал Fishbum.
- Як і де цілеспрямовано ловити трофейного карася навесні
- Прикормка, особливості приготування і склад
- Рибальські снасті, які не підведуть
У житті кожного рибалки, напевно, траплялося піймання великої риби. Але ось давайте відповімо на запитання, а чи було це закономірно, чи трофей попався випадково, а насправді ловили декого іншого, а то й зовсім, навмання, що попало? Найімовірніше, саме про ловлю великої риби якраз і не йшлося, а рибалка ловив усе підряд, аби результат був. На перший погляд, тактика цілком обґрунтована і зрозуміла, але варто кілька годин просидіти, витягаючи з води риб'ячий дріб'язок, як починає закрадатися думка, що упіймання чергової рибки радості вже нібито й не приносить, набридло, але ж десь поруч може стояти і справжній трофей. І таки стояв, ось, попався один, хоч і випадково. Наступна думка, а чи можна зловити велику рибу, та хоч і карася, цілеспрямовано? Не тільки можна, а й потрібно. Для цього важливо знати, де він воліє проживати, харчуватися, а решта вже справа техніки і терпіння, а успіх буде неодмінно.
Великий карась, за замовчуванням, риба досвідчена і зі своїми вподобаннями та звичками. Його просто так узяти аби яку приманку в першому-ліпшому місці не змусиш, тому прийти до нього "додому" повинні ми самі, і якщо запропоноване частування йому не припаде до смаку, то він у цьому буде ніяк не винен. Тому правило номер один - годувати й очікувати рибу потрібно не там, де зручно, а там, де вона є, або хоча б регулярно буває й годується. Дізнатися такі місця можна у досвідчених товаришів рибалок, але надійніше і правильніше самому напрацювати такі точки, це не так і складно. Потрібно планомірно обловлювати акваторію, ретельно запам'ятовуючи результат риболовлі й те, у який спосіб його вдалося досягти, деякі навіть записи ведуть, що цілком виправдано й абсолютно правильно.
Виявивши перспективні місця, тобто такі, де кілька разів було спіймано гідні екземпляри, робимо висновок, що шукане місце знайдено, і закріплюємо успіх регулярним, якщо є така можливість, закормом правильними смаколиками. Чим саме - про це багато сказано, зокрема й в інтернеті, вивчайте самі, оскільки це вкрай велика тема і єдино правильної думки просто не існує. Варто зазначити тільки, що дрібна, легка фракція, яка активно порошить, гарантовано приверне дрібноту з усієї округи, а це в цій ситуації зовсім ні до чого.
Найчастіше карась у період відносно теплої води мешкає в заростях очерету, там йому і комфортно, і перекусити завжди знайдеться чим. Там його і треба шукати, і, відповідно, принаджувати. Але попередньо потрібно ретельно обловити місце, адже риба завжди має улюблені місця, нам потрібно просто витратити певний час на їхній пошук, простіше кажучи, провести певну кількість пошукових риболовних сесій. Це зовсім не важко, навіть цікаво і цілком спортивно. Виявлені місця активності карасів у жодному разі не чіпаємо, очерет, корчі та інше це важливо для підводних мешканців.
Що стосується підгодовування, то воно має містити переважно середню і велику фракцію, інакше її моментально виїсть всюдисуща дрібниця, великій рибі і їжа потрібна відповідна. Це може бути пареный горох, ферментована кукурудза, макуха, що-небудь уже готове, спеціалізоване, з найближчого рибальського магазину. Але обов'язково свіже і якісне, інакше вийде зворотний ефект, адже риба і піти може. Додаємо підгодовування порційно, не багато і не мало, а якраз у міру, це визначається на практиці, починаючи з невеликих порцій, цей момент можна і в мережі підглянути, інформації вистачає.
Тепер трохи про снасті. По-перше, потрібно одразу визначитися, яким саме способом будемо рибалити. Основних варіантів два: на вудку з боковим кивком або на поплавок. Перший варіант більш спортивний і, можливо, більш цікавий. Постійний драйв, ефект несподіванки буквально не дадуть нудьгувати, приносячи найрізноманітніші трофеї. До того ж у такий спосіб можна швидко обловити і дослідити досить велику територію. Але є, так би мовити, нюанс, велика риба категорично уникає метушні й шуму, вона вважає за краще обирати собі їжу акуратно, і не факт, що їй сподобається "двіж", пов'язаний із ловом на бічний кивок, винятком буде тільки риба, зараз ідеться про красу, в активному настрої. Можна, звичайно, зафіксуватися на місці й терпляче чекати, коли клюне крупняк, але це вже не зовсім те. Хоча, життя допускає існування "півтонів", тим, власне, і прекрасне. У майстерних руках вудка з боковим кивком творить чудеса. Другий варіант снасті на великого карася, що є вже загальноприйнятою класикою. Просто ідеальний варіант для очікування клювання трофея в добре вивченому, правильно закормленому, перевіреному в усіх відношеннях місці, коли точно відомо, що шукана риба тут є, ну, або от-от з'явиться, або, на крайній випадок, може з'явитися. Так, терпіння в цьому випадку може знадобитися чимало, але результат цього вартий, повірте. Що ж вибрати? Вирішувати рибалці.
Сказане вище, безумовно, всього лише теорія, який вигляд все має на практиці - можна побачити в нашому відео, а купити уловисті робочі снасті для риболовлі на великого карася можна в інтернет магазині Fishbum, Київ, Україна.