Велика щука влітку на Десні

Велика щука влітку на Десні

16.06.2023
0

Потепління води на початку літа - це не привід відмовитися від лову щуки на спінінг. Адже риба харчуватися не перестає, щоправда, робить це в певні години й не скрізь, можливо, що саме тому деякі не дуже досвідчені спінінгісти вважають, що спіймати зубасту красуню можна тільки в прохолодні пори року. Звісно, зробити це в згадані періоди простіше, але легкі рішення - не наш метод, тим паче, що зубаста цілком активна і на початку літа, зловити її зможе практично будь-який рибалка. Як це відбувається на практиці, можна побачити у відео про ловлю середньої і великої щуки на річці Десна, яке розміщено на рибальському ютуб каналі Fishbum.

  • Щука в теплій воді
  • Ловля щуки на силіконові приманки
  • Металеві блешні - пережиток чи недооцінена класика
  • Щучі воблери, які вони

Прихід довгоочікуваного тепла дещо змінив стиль життя щуки, але харчуватися вона зовсім не перестала, а в періоди похолодань, та ще й з вітром, вона і зовсім здатна проявляти активність цілий день. У такі дні вміст кисню у воді збільшується, напевно, її бадьорить прохолода і настає період такого собі мікрожора. Але чекати біля моря погоди справжній рибалка не стане, коли є час і можливість вирушити на берег водойми, тоді й їдемо. Хіба що трохи коригуємо плани залежно від обставин. Якщо доведеться рибалити в спекотну, сонячну погоду, то виходимо на берег або рано вранці, або вже надвечір, коли спека спадає і сонце вже хилиться до заходу сонця. У цей час активність хижака можна спостерігати за характерним боєм із розльотом малька на всі боки. Якщо похолодало і задув прохолодний вітер, можна сміливо вирушати на весь день, уникаючи, за можливості, періодів різких перепадів тиску.

Приманки із силікону підійдуть для облову ділянок водойми з різкими свалами, саме там нерідко стоять найбільші екземпляри. Загальне правило - потрібно використовувати максимально легку для цих умов вагу вантаж-головки. Оптимальну вагу визначають досвідченим шляхом, методом проб і помилок. Агресивність анімації може бути різною, пробуємо все. Не зайвим буде і пару-трійку разів провести силіконку простою рівноміркою, використовуючи паузи. Розмір приманок, мабуть, не має бути дрібним, адже йдеться про щуку, і не дрібну, тому дюйма 4 і більше буде хорошим рішенням. Не соромимося задіювати варіанти з широким тілом і амплітудною, розмашистою грою хвоста. Кольори можуть "вистрілити" найрізноманітніші, почати ж краще із зеленого або салатового забарвлення, щука їх любить. Якщо не принесе результат, не зациклюємося, ставимо щось інше, рано чи пізно, але трофей буде взято.

Якщо не спрацював силікон, намагаємося виправити ситуацію за допомогою металевих приманок, колебалок або вертушок. Особливо рекомендуються перші. Їхня некваплива, розмашиста гра здатна спокусити навіть найледачішу хижачку, а якби поблизу опинився сом, то і він повз не пройде. Додатковим бонусом є її чудові польотні характеристики, вони дадуть змогу обловити точку, буквально не сходячи з місця. Якщо хочемо зловити трофей, з розмірами не мізерничаємо, хоча й на невеликі блешні часом клюють справжні крокодили, але для того, щоб відсікти дрібноту, використовуємо ті, що побільше. Варто зауважити, що блешні колебалки працюють не тільки на рівномірці, якісні приманки привабливо відпрацьовують і на падінні, навіть іноді приносячи більший ефект. Наполегливо радимо мати блешні, що коливаються, у своєму арсеналі, особливо для риболовлі на щуку.

Кілька слів про воблери. Це також дуже цікаві й вельми уловисті приманки, тим паче що купити уловисті воблери недорого цілком реально. Потрібно звернути увагу на мілководні моделі, і навіть поверхневики. Дуже часто щука стоїть не глибоко, в підводних заростях або недалеко від корчів, затоплених дерев. Для провокування її на атаку часом досить провести снасть зверху, вона цей сектор бачить і зазвичай контролює. Дуже цікавою приманкою є воблер типу поппер, клювання на нього видовищні й нерідко закінчуються затриманням солідних екземплярів. До того ж трофеєм може стати великий окунь. Щоб улюблена приманка довше радувала клюваннями, обов'язково використовуємо повідець, краще металевий, у крайньому разі з досить товстого флюрокарбону, діаметром від 0.5 мм і вище. Якість фурнітури має відповідати розміру передбачуваної здобичі, щоб у потрібний момент не сталося прикрого сходу.

Все необхідне для риболовлі на щуку, включно з грамотною консультацією, можна придбати в рибальському інтернет магазині FishBum, Київ, Україна.



Відгуків0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->