Як зловити хижака на локальній ділянці водойми

Як зловити хижака на локальній ділянці водойми

12.08.2022
2

Більшість рибалок знають, що ловля хижака має на увазі постійний пошук активної риби, зазвичай це відбувається за рахунок переміщення по березі або на водоймі на човні. Але якщо змінити умови і ввести заборону на зміну місць, невже це поставить хрест на рибалці? На це питання ми пошукаємо відповідь в нашому новому відео про лов хижої риби з човна джигом, який покаже наш канал про риболовлю FishBum на Ютубі.

  • Правила, які допоможуть зловити трофей
  • Підбір приманки
  • Вибір місця лову
  • Техніка лову

Коли ми говоримо про ловлю хижої риби, ми маємо на увазі пошук і упіймання найбільш активних примірників. Чим більше активність потенційного трофея, тим більша ймовірність результативність поклевкі. Цього можна досягти або зміною місця, або підбором приманки, а краще робити і те, і інше. Але іноді обставини складаються таким чином, що вибір місць обмежений, і потрібно ловити тільки там, де є можливість, це складніше, безумовно, але і цікавіше теж.

Підбір приманки для лову спінінгом на джигову проводку полягає в правильному підборі самої силіконки, або інший схожою приманки, і огрузки для неї. Одна з основних помилок початківців рибалок це ігнорування важливості ваги джиг головки або вантажу для шарнірного монтажу. Але ж це дуже сильно впливає на гру снасті, настільки сильно, що може як спровокувати дуже активний клювання, так і повністю зупинити його. Коштувати врахувати, що одного правила підбору ваги для ефективної джигового проводки на всі випадки життя просто не існує. Як же зробити все правильно? Все просто – потрібно підбирати масу вантажу до тих пір, поки не знайдеться виграшна комбінація. Складно? Звісно. Цікаво? Ще й як. Для цього під рукою важливо мати достатній набір грузиків, щоб було з чого вибрати.

Вибір типу і розміру приманки також підпорядковується певним правилам, в першу чергу це залежить від того, чим в даний час в даній місцевості харчується хижа риба. Вловиста приманка повинна бути максимально схожою на кормову базу, в цьому один з секретів успіху. Слід враховувати також, що судак віддасть перевагу довгасту форму силікону, щука не буде ганятися за відвертою дрібницею, а сом поважає масивні приманки з яскравими забарвленням. Що б не говорили, але однозначно робочого у всіх ситуаціях варіанти немає, зате є можливість зібрати у себе в рибальської коробці арсенал з тих приманок, які можуть вистрілити в певних умовах, ось до цього і слід прагнути.

Місце лову також має відповідати певним вимогам. Для початку, хижа риба там має бути присутня в принципі. А вона буде там, якщо буде існувати об'єкти для її харчування, це правило працює завжди і всюди. Навіть якщо їжі для хижака в даний момент немає, то вона там або недавно була, або ось-ось з'явиться, інакше ніяк. Наприклад, в місцях з сильною течією важливо знайти місце, де протягом слабшає. Всілякі зворотні течії, уповільнення струменя, і так далі.

Дуже добре ловити в місцях з перепадами глибини, саме в таких дуже зручно влаштовувати засідки, а то і просто очікувати, коли ослаблена рибка буде знесена течією до місця бенкету. Якщо немає зламу дна, риба може зачаїтися і за коржем, такі місця слід облавлівать в першу чергу, при необхідності використовуючи незачіплюються монтажі. На човнової риболовлі доцільно спробувати зловити трофей на береговій брівці, це одне з найулюбленіших місць для різноманітної хижої риби, іноді досить великої. Відзнач на видаленні від берега, оточена більш глибокими ділянками, також улюблене місце стоянки солідних трофеїв.

Техніка лову джигом в локальному місці повинна використовуватися більш різноманітна, ніж на ходової спінінгової риболовлі. Адже потрібно зловити рибу, буквально не сходячи з місця, а значить варіант пошуку активної риби тут спрацьовує не в повній мірі, адже потрібно ловити ту рибу, яка є в наявності. Потрібно використовувати підбір, як типу проводки, так і виду приманки і ваги огрузки. Часто буває, що при удачі місце буквально оживає, обдаровуючи спінінгіста заповітними трофеями. Якщо не працює повільна і плавна анімація, варто скористатися бореться різкою, швидкісний, і так далі.

Для початку варто використовувати джигову класику, подвійний підкидання з підмотуванням, якщо на точці є активна риба, то вона відреагує. Якщо результату не буде, то починаємо експериментувати. Тупо стояти не місці, нічого не змінюючи просто немає сенсу. Приманку можна повільно провести у самого дна, або зменшити вагу огрузкі і реалізувати тактику плавних зависань. Можна комбінувати, винаходячи щось нове, небачене. Словом, експеримент і ще раз експеримент.

Можна довго і багато писати і говорити на цю тему, але подивитися, як це виглядає на практиці все одно цікавіше, тому рекомендуємо перейти до перегляду нашого відео, тим більше що зняв його досвідчений рибалка, з великим досвідом і навіть талантом. Так що – ні хвоста, ні луски і до зустрічі на річці.



Відгуків2

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується!
icon_teleg Telegram icon_viber Viber icon_whatsapp WhatsApp icon_email Написати на пошту icon_callback Замовити дзвінок
//-->