Як одягнутися на зимову риболовлю
Настали перші по-справжньому прохолодні дні, з ранковими заморозками. Звичайно, ще не зима, і скоро очікується потепління, але за ними неодмінно прийдуть справжні холоди, і, щоб не сидіти сумно на дивані, а мати змогу вирушити на улюблену водойму, варто заздалегідь провести ревізію теплих речей та взуття, за потреби придбати собі елементи зимового рибальського гардероба, яких не вистачає, тим паче що з кожним роком з'являються дедалі доступніші та якісніші речі.
- Сучасний теплий рибальський одяг
- Спеціальне взуття для зимової риболовлі, без нього не обійтися
- Шапки, рукавички, рукавиці, варто подумати про теплі дрібниці заздалегідь
До вибору сучасного зимового рибальського одягу потрібно підходити комплексно, тобто взяти дідусевий светр незрозуміло з чого й одягнути на нього термокуртку буде не тільки неправильно, а й, до певної міри, небезпечно для здоров'я, оскільки дихаючі властивості сучасного одягу не зможуть проявити себе повною мірою. Простіше кажучи, волога, що відводиться, буде конденсуватися на одязі з, наприклад, бавовни, остання відволожиться, що може призвести до застуди. Висновок простий - одягатися на зимову риболовлю варто винятково в одяг із сучасного матеріалу, причому дотримуючись принципу багатошаровості, починаючи від спеціальної термобілизни, до куртки з мембраною. Можна використовувати також одяг із чистої вовни, приміром, чудово себе проявила вовна мериноса, але це вже справа професіоналів, у такому і в гори піти можна, але коштує вельми недешево.
Починати одягатися на зимову риболовлю потрібно з термобілизни. Вона, зі свого боку, буває двох видів, тонка і товста, одягати їх можна як разом, одну на іншу, так і окремо, залежно від погодних умов і особистих уподобань, у будь-якому разі, це буде правильно працювати. На термобілизну одягають одяг з такого ж за властивостями матеріалу, створюючи наступний шар. Слідом іде вже верхній одяг, який зазвичай складається з куртки та комбінезона. Чому комбінезон, а не просто штани? Та просто комбі помітно зручніші, і не сковують рухів. До того ж вони не сповзуть у найневідповідніший момент, як штани, оголюючи спину рибалки, відкриваючи шлях радикуліту. Зазвичай сучасний комбінезон досить продуманий і не завдає незручностей, у найширшому сенсі цього слова. А велика кількість кишень найрізноманітнішої конфігурації і розмірів потішить будь-кого, там вміститься буквально все, від документів і ключів від машини, до коробочки з приманками або насадкою.
І не варто переживати, якщо забруднитеся, адже такий одяг цілком піддається пранню, щоправда, в акуратному режимі, а верхню куртку і комбінезон краще віднести до хімчистки, до рук, до рук, так би мовити, професіоналів, зате таким чином одяг прослужить багато років.
Рибальське взуття не менш важливе, ніж одяг, якщо ноги замерзли, тут вже ніякий одяг не врятує, доведеться терміново ретируватися додому, інакше є ризик захворіти. Спеціальне взуття для рибалки відрізняється від повсякденного насамперед міцністю, оскільки на риболовлі часом доводиться долати досить серйозні перешкоди, наприклад, крижані тороси. Вони не повинні ковзати на льоду, до речі, для цього існують льодоступи, які швидко і просто одягаються, і знімаються за необхідності. Зимові чоботи і черевики не повинні промокати, це важливо, зручність навіть не обговорюється, це маст хев, як інакше вдасться дійти до заповітного місця і повернутися з уловом. Під час вибору варто врахувати також, що ходьба по високому снігу швидше правило, а не виняток, отже наявність затяжки на верху халяви обов'язкова. Ну, і мембрана, звісно, вона воду зовні не пропустить, а ось вологу від ніг, навпаки, виведе, підтримуючи сухість і комфорт усередині. Коштує цей «скарб» не дешево, знову ж таки, але він того вартий, досить хоч раз як слід замерзнути, і сумніви відпадуть самі собою. До речі, зараз вельми популярні чоботи з ЕВА, легкі, зручні, теплі й непромокальні. Хороший вибір, але варто звернути увагу на підошву, вона має бути досить міцною, краще з особливої гуми, така не проб'ється крижинкою, скельцем або сучком, а отже, і ногу від травми захистить, і прослужить довше. Взуття для зими не повинне бути тісним, тому при підборі розміру зверніть на цей фактор особливу увагу. Чоботи бувають з більш-менш широкою халявою, зверніть увагу і на це.
Насамкінець поговоримо про такі важливі елементи зимового одягу рибалки, як шапки і рукавички з рукавицями, це не менш важливо. Насправді, через голову людини йде високий відсоток тепла, цим не можна нехтувати. Для не дуже холодної погоди можна обійтися шапкою спортивного типу, головне, щоб не тиснула, на випадок вітряної погоди корисно придбати бафф, він захистить обличчя і шию. На морозну погоду доведеться одягати вже серйозніший головний убір, шапку-вушанку, наприклад. Раніше цінувалися вушанки з натуральної вовни, але зараз штучні матеріали часто ні в чому їм не поступаються, тому уникати їх не потрібно.
Захистити від холоду руки допоможуть рукавички, а якщо зовсім холодно, то рукавиці. Варіанти з клапанами та відкритими пальцями найбільш функціональні. Якщо вони виготовлені з водостійкого, вітронепроникного матеріалу, це додаткова перевага. А взагалі, нині існує величезна кількість подібних виробів, описати з усієї книжки не вистачить, тож не лінуйтеся, вивчіть це питання як слід, і обов'язково підберете собі саме те, що потрібно.
Вибрати й купити одяг і взуття для зимової риболовлі з доставкою по Україні в інтернет магазині FishBum, Київ. Якщо в процесі вибору виникнуть питання, ми постараємося допомогти знайти на них кваліфіковані відповіді.