Зберігання і транспортування рибальських снастей
Щойно людина починає захоплюватися риболовлею і купує свої перші снасті, наступним питанням для неї стає проблема, де і як весь цей скарб зберігати? І це правильне важливе питання, оскільки все має бути на своєму місці і завжди під рукою. І хоча це завдання не здійсненне на всі сто відсотків у принципі, але прагнути до цього можна і потрібно.
- Аксесуари для зберігання вудилищ і котушок
- Де краще зберігати рибальські приманки
- Дрібниць у рибалки не буває
Сучасне рибальське вудилище часом схоже на скрипку маестро Страдіварі, як за якістю виконання, так і, іноді, за ціною. На ньому досвідчений рибалка може виконати справжню рапсодію, наприклад, для судака або щуки. Дуже прикро, та й накладно до того ж, втрачати такий інструмент, ось тільки як слід "зріднився" зі спінінгом, і тут - клац, і відламав шматок вершинки дверцятами багажника, ну, або сам у метушні наступив, непорядок, м'яко кажучи. Тому беремо за правило - купуємо вудилище, і відразу, не відходячи від каси, до нього купуємо тубус, бажано жорсткий, навіть якщо наш спінінг або фідер не за всі гроші світу. Адже поломка будь-якої вудки на риболовлі - це, без перебільшення, трагедія для рибалки. Під час вибору вудилища досвідчені рибалки одразу прикидають, у чому воно "житиме". Якщо це спінінг, то йому зазвичай купують "апартаменти" на одну персону, бажано чітко за габаритами і овальної форми, щоб і кільця помістилися, і повітря не перевозити. Добре, коли він поміщається в тубус прямо в транспортувальному чохлі, та хоч у тому, що з магазину в комплекті йде, тоді не буде бовтатися всередині, гримлячи і дряпаючи бланк. Є варіанти, в яких вудилища можна зберігати прямо зі встановленими на них котушками, що, на перший погляд, зручно, особливо якщо вони при цьому повністю готові до лову. Але цей варіант гарний, якщо протягом найближчого часу планується знову братися за риболовлю, в інших випадках краще зберігати все окремо, так снасті будуть у більшій цілості. Для котушок випускаються свої, спеціальні, чохли, які також бувають жорсткі і м'які. Перший захистять тільки від забруднень, пилу, бруду, зате другі дадуть змогу безболісно для вмісту пережити навіть не надто сильні механічні впливи. Є чохли і кейси на одну або кілька котушок. Який у підсумку буде кращим і зручнішим, вирішувати самому рибалці. Бажано використовувати цей аксесуар також з першого дня купівлі котушки, адже навіть, здавалося б, незначний пил може призвести, наприклад, до підклинювання ролика лісоукладача, призвівши до ремонту, часом дорогого.
Рибальські приманки також вимагають до себе шанобливого ставлення, все повинно мати своє місце, і найкраще, якщо блешня або воблер будуть об'єднані в групи за призначенням. Які це будуть групи, вирішувати, знову ж таки, рибалці, але в результаті має бути можливість швидко зорієнтуватися й узяти із собою саме те, що потрібно, а те, що гарантовано не знадобитися, залишити вдома, причому зробити це швидко й чітко, без тривалого перебирання, хоча, для декого, цей процес може стати навіть приємним ритуалом. Зверніть увагу, що бувають коробочки і коробки для рибальських приманок, а зараз ідеться саме про них, як герметичні, так і вентильовані. Новачки часто вважають, що перші кращі, всередину не потрапить волога і залізо не буде іржавіти, що вірно тільки на половину, а точніше - не вірно зовсім. Адже якщо волога не потрапить всередину, то вона і не вийде звідти назовні, при цьому принада після використання повертається на своє місце стовідсотково мокрою і не зможе просохнути, почне іржавіти, а то й гнити, враховуйте це. Раджу звернути увагу на модульні системи для зберігання рибальських приманок, це такі, де в коробку, або навіть сумку, більшу упаковують коробки і коробочки поменше, це зручно, хоча й не завжди дешево, зате з організацією буде все гаразд. Такі комплекси і зберігати зручно, і переміщати. За потреби достатньо взяти на берег тільки те, що потрібно, а решту залишити, наприклад, у наметі або машині.
Ловля риби - це такий процес, у якому не обійтися без різних дрібниць, наприклад, застібок, карабінчиків, гачків. Але ці дрібниці для рибалки - зовсім не дрібниці, адже без них правильну снасть не зв'язати, а отже, і трофея не зловити. Саме ці невеликі елементи для виготовлення монтажів найбільше схильні до втрати. Здавалося б, ось щойно були тут, а тепер - піди знайди. Інша річ, коли все акуратно лежить у коробочці, а коробочка на своєму місці в сумці чи рюкзаку, простягнув руку і взяв, зручно. А десь поруч і бобіни з волосінню або флюром, кусачки або ножиці. Швидко дістав, швидко зв'язався, швидко на місце повернув, до наступного використання, зручно ж. А якщо дрібний рибальський інструмент прикріпити за допомогою ретривера, наприклад, на жилетку, то взагалі чудово, він ще й не загубиться, і взяти його можна буде миттєво. Одним словом, рибалки, не забувайте про правильну організацію своїх снастей і приманок, адже винайдено безліч корисних речей, що дають змогу як зберегти рибальський скарб у робочому стані, так і завжди мати його під рукою, не втрачаючи навіть найдрібнішу дрібницю, адже на риболовлі дрібниць не буває.
Вибрати й купити якісні зручні аксесуари для зберігання і транспортування рибальських снастей з доставкою по Україні в інтернет магазині FishBum, Київ. Якщо в процесі вибору виникнуть питання, ми постараємося допомогти знайти на них кваліфіковані відповіді.