Газові обігрівачі та каталітичні грілки
Похідні газові обігрівачі для намету і грілки каталітичні - саме та амуніція, яка є обов'язковою для будь-якого шанувальника активного відпочинку. Ці прилади допомагають зігріватися і проводити час з комфортом, незважаючи на погодні катаклізми.
Газовий обігрівач для намету
Такі обігрівачі - корисне компактний пристрій, потужне, нескладне при використанні і повністю безпечне. Ці продуктивні, вигідні прилади відмінно пристосовані для обігріву і швидко створюють комфортабельний мікроклімат. А невеликі розміри підходять для того, щоб брати його при виїздах на природу. Використовуючи вірний газовий обігрівач для палатки, можна не боятися замерзнути навіть у мороз. Головне в цьому випадку - не помилитися у виборі моделі, її можливості.
Випускаються пристрої можуть розвивати теплову потужність від 0,7 до 3 кВт. При виборі обов'язково слід звертати увагу на такі важливі показники:
- Наявність регулятора потужності дозволить економити витрати пального в залежності від температури навколишнього середовища
- Відсутність відкритого полум'я підвищить безпеку експлуатації приладу всередині намету
- Компактність конструкції додасть велику мобільність і затребуваність приладу
- Високий ККД тепла дозволить знизити витрату палива
- Універсальність - крім обігріву забезпечує можливість розігріву їжі або води
- Стійка робота під час морозної погоди
- Тривале функціонування на одній порції газу
- Простота в управлінні
Розраховуючи купити газовий обігрівач на Україні, потрібно завжди мати на увазі їх масу, габарити, питоме споживання газу, що обігрівається площа. Приладу потужністю 1 кВт цілком достатньо для стабільного опалення 10 ㎡ площі. Якщо намет має менші розміри, то краще купити прилад з двома режимами роботи. Для тривалих подорожей краще вибирати комбінований варіант, який дозволить крім функції опалення ще й розігріти, і приготувати їжу.
Вибір каталітичної грілки
Цей прилад відомий з часів першої світової війни. Його головне призначення не змінилося з тих пір. Він створений спеціально для захоплюються зимовим активним відпочинком, що знаходяться в непростих погодних ситуаціях, які люблять тепло і затишок. Каталітична грілка буде потрібна в морозну пору. Часто до неї вкупі йде воронка-дозатор.
Механізм дії такої каталітичної грілки складається в випромінюванні тепла в окислювальному процесі парів палива на каталізаторі. Парове поле з наповненої ємкості переходить в катализаторную частина патрона, де відбувається окислення киснем повітря (безполуменеве горіння) за рахунок нагрітого каталізатора. Для самозапуска потрібно наповнити ємність паливом відповідно до мітками лійки. Після цього за допомогою запальнички або сірників розігріти каталізатор.
У ролі пального для харчування грілки застосовують виключно високоочищений бензин. Зазвичай однієї заправки повинно вистачати на 10-20 годин обігріву. Орієнтовна температура діючої грілки - 45-52 ℃ і налаштовується за рахунок подачі повітря - чим повніше доступ, тим інтенсивніше протікає реакція, а розігрів буде сильніше. Щоб призупинити роботу приладу, слід відключити каталізатор від корпусу. Це потрібно робити в рукавичках для захисту від опіків. Пристрої такого типу універсальні, безпечні, економічні, при цьому мають дуже маленьку вагу. При використанні згідно з правилами, обслуговуванні і заміні в термін витратних матеріалів каталітична грілка для намету відслужить кілька сезонів.
Через зниження вмісту кисню в повітрі грілки каталітичні перестають працювати зі збільшенням висоти над рівнем моря. Вони майже не гріють на 2000 м, і зовсім не гріють на висоті 3000 м і більше. Пам'ятайте про це.
У каталозі інтернет-магазину FishBum запропоновані різні моделі. Є й такі, що підійдуть ще для готування їжі в похідних умовах. Такого роду агрегати можуть бути використані в багатьох місцях. Це робить їх особливо затребуваними. Рішення купити каталітичну грілку або газовий обігрівач в Україні - буде вірним вибором. Саме ці прилади виручають в найбільш складних моментах, так як незалежні від електроенергії.