Цикади
Блесни Цикади ручної роботи
Лінійка уловистих блешень для ловлі хижої риби на спінінг, з'явилися не так давно, але вже заробили заслужену популярність серед рибалок спінінгістів. В першу чергу, це сталося завдяки незвичайній грі приманки, при проводці вона робить високочастотні вібрації, які сприймаються рибою на значній відстані і привертають її на відстань атаки, а потім і провокуючи рибу на хватку.
Тіло подібних блешень виготовляють з металу, найчастіше з латуні і свинцю. При потяжке блешня Цикада не надто швидко рухається вперед і коливається, а на паузі опадає по непередбачуваною траєкторією. Що характерно, хватка трофея може послідувати на будь-якій фазі проводки, тому спінінгіст повинен бути завжди на чеку.
Особливість блесен Цикада в тому, що вона працює на протязі всього року, як в період відкритої води, так і з льоду. Її можна використовувати і для лову в закид, і для лову з льоду, або навіть з дрейфуючої човна. Гра може мати різну інтенсивність, вона залежить не тільки від сили і протяжності потяжки удильника, але і від того, за який отвір в корпусі приманки Цикада була підвішена, зазвичай таких отворів три.
- Коли і як найкраще ловити на блешню Цикада
- Яку рибу можна зловити
- Варіанти гри
Краща пора року для лову на цикад, традиційно, весна і осінь. Універсальний відрізок часу - ранок і вечір, швидше за все в ці відрізки часу спінінгіст не втече з водойми зовсім без улову. Якщо серед літа відправиться на ловлю в прохолодну похмуру погоду, то цілком ймовірно, що клювання може тривати протягом усього дня, особливо ближче до осені. Цікаво, що дана блешня ловить і в схил.
Цикада привертає будь-яку рибу, часом навіть мирну, особливо коли вода починає остигати. Серед найбільш ймовірних трофеїв значаться окунь, жерех, щука і головень. А пізньої осені на неї можна зловити навіть карася і коропа цілком трофейних розмірів.
Гра рибальської приманки Цикада є високочастотну вібрацію на потяжке або проводці і хаотичне планування на паузі. При стрімкому блеснении іноді варто збільшити тривалість цих пауз, аж до торкання дна. Якщо клювання не спостерігається, обов'язково варто провести блешню по радикально іншого місця, наприклад, якщо не клює на глибині, потрібно обловить місця подрібніше, немає риби на брівці - правильним буде досліджувати місця поблизу трави або коряжника.
Корисні поради
- Краща погода на хижака - це негода з відносно сталою погодою, часом навіть в дощ і вітер, найбільше це стосується щуки.
- У сонячну безвітряну погоду краще вибрати будь-яку іншу стратегію лову, хижак в цей час, швидше за все, спійманий не буде, хіба що на натуральні приманки, живця.
- Гра приманки залежить не тільки від її форми, але і від її ваги. Найчастіше ефективним виявляється мінімально можливий вага для конкретних умов.
- Достатній набір різних приманок допоможе підібрати ключик для примхливої риби майже завжди, не дарма кажуть, що рибальське експеримент найвірніший шлях до успіху.